Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

De stad staat dit weekend stil bij het Amerikaanse bombardement dat de stad 82 jaar geleden trof. Daarbij verloren achthonderd mensen het leven en raakten er duizenden gewond. Een groot deel van de binnenstad werd verwoest. Het bombardement ging de geschiedenis in als een vergissing, omdat het centrum van de stad niet het doelwit was.

De herdenking was buiten op het plein bij het stadhuis. Volgens de woordvoerster van burgemeester Hubert Bruls begon een aantal mensen tijdens de speech van Popolo "met spandoeken en mondeling" lawaai te maken.

'Valse geschiedschrijving'

In een verklaring stelt XR Justice Now dat ze met het protest "de huidige rol van de VS in het doden van onschuldige mensen over de hele wereld aankaarten".

De stad was destijds bezet door de Duitsers. De piloten waren op weg naar Duitsland maar moesten vanwege het slechte weer rechtsomkeer maken. Ze moesten, volgens opdracht, op zoek naar een ander geschikt doel (een zogeheten gelegenheidsdoel) en kozen voor het spoorwegemplacement in Nijmegen, om zo de Duitse wapentransporten tegen te houden. Toch werd ook het centrum zwaar getroffen.

XR Justice Now (onderdeel van Extinction Rebellion Nederland) noemt het "valse geschiedschrijving" dat het bombardement veelal een vergissing wordt genoemd. "We weten hoe belangrijk het is om een accuraat beeld te schetsen van dit soort daden om meer leed te voorkomen."

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

1 uur geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

1 uur geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

2 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

2 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

3 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

5 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

6 uur geleden