Arrestaties bij protest Athene tegen Olympische Spelen in Beijing
ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse politie heeft activisten opgepakt die in Athene demonstreerden tegen de geplande Olympische Spelen in Beijing. Zij scandeerden bij het Akropolis leuzen als "Boycott Beijing 2022" en "Tibet moet worden bevrijd", meldt de organisatie Students for a Free Tibet.
De Griekse politie zegt twee vrouwen en een man te hebben aangehouden. Agenten namen ook de vlaggen in beslag die waren opgehangen bij het historische bouwwerk. Het ging om de vlag van Tibet en een vlag die wordt gebruikt door activisten in Hongkong.
In Griekenland wordt komende week de olympische vlam overhandigd aan de Chinese organisatoren van de Spelen. Critici van de communistische machtshebbers in Beijing spreken er schande van dat China zo'n prestigieus internationaal sportevenement mag organiseren.
Tibet en Hongkong
Aan het protest deden volgens het in New York gevestigde Students for a Free Tibet activisten mee uit Tibet en Hongkong, twee gebieden die tegenwoordig deel uitmaken van de Volksrepubliek China. Die annexeerde Tibet in 1951 en wordt door Tibetanen in ballingschap verweten de culturele identiteit van het gebied te ontmantelen.
Hongkong was lange tijd een Britse kroonkolonie, maar maakt sinds 1997 weer deel uit van China. Dat beloofde toen de metropool nog een halve eeuw een speciale status te gunnen, maar volgens critici worden de vrijheden van inwoners in de praktijk steeds verder ingeperkt.
Mensenrechtengroep Hong Kong Watch heeft de Griekse autoriteiten gevraagd geen gehoor te geven aan een eventuele oproep van China om de activisten uit te leveren. De organisatie wil dat de gearresteerde betogers de kans krijgen om terug te keren naar de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
4 minuten geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst in de tussentijdse verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels, bijna twee derde van de 465 te verdelen zetels.
5 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
8 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
8 uur geleden