Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij protest Athene tegen Olympische Spelen in Beijing

Arrestaties bij protest Athene tegen Olympische Spelen in Beijing

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse politie heeft activisten opgepakt die in Athene demonstreerden tegen de geplande Olympische Spelen in Beijing. Zij scandeerden bij het Akropolis leuzen als "Boycott Beijing 2022" en "Tibet moet worden bevrijd", meldt de organisatie Students for a Free Tibet.

De Griekse politie zegt twee vrouwen en een man te hebben aangehouden. Agenten namen ook de vlaggen in beslag die waren opgehangen bij het historische bouwwerk. Het ging om de vlag van Tibet en een vlag die wordt gebruikt door activisten in Hongkong.

In Griekenland wordt komende week de olympische vlam overhandigd aan de Chinese organisatoren van de Spelen. Critici van de communistische machtshebbers in Beijing spreken er schande van dat China zo'n prestigieus internationaal sportevenement mag organiseren.

Tibet en Hongkong

Aan het protest deden volgens het in New York gevestigde Students for a Free Tibet activisten mee uit Tibet en Hongkong, twee gebieden die tegenwoordig deel uitmaken van de Volksrepubliek China. Die annexeerde Tibet in 1951 en wordt door Tibetanen in ballingschap verweten de culturele identiteit van het gebied te ontmantelen.

Hongkong was lange tijd een Britse kroonkolonie, maar maakt sinds 1997 weer deel uit van China. Dat beloofde toen de metropool nog een halve eeuw een speciale status te gunnen, maar volgens critici worden de vrijheden van inwoners in de praktijk steeds verder ingeperkt.

Mensenrechtengroep Hong Kong Watch heeft de Griekse autoriteiten gevraagd geen gehoor te geven aan een eventuele oproep van China om de activisten uit te leveren. De organisatie wil dat de gearresteerde betogers de kans krijgen om terug te keren naar de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Hulpvloot vanuit Tunesië onderweg naar Gaza

BIZERTE (ANP/AFP) - Een vloot met hulpgoederen is vanuit Tunesië richting de Gazastrook vertrokken. De pro-Palestijnse activisten aan boord, onder wie Greta Thunberg, willen de Israëlische blokkade doorbreken en een humanitaire corridor openen.

2 minuten geleden
Weer veruit meeste slachtoffers clustermunitie in Oekraïne

GENÈVE (ANP) - De meeste slachtoffers van clustermunitie vielen vorig jaar opnieuw in Oekraïne, melden mensenrechten- en hulporganisaties in hun jaarlijkse Clustermunitiemonitor. Van de 314 gemelde doden, allen burgers, vielen er 208 in het door Rusland binnengevallen land. De organisaties vermoeden dat het werkelijke aantal slachtoffers veel hoger is.

17 minuten geleden
Thaise oud-premier van cel overgebracht naar medische afdeling

BANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise oud-premier Thaksin Shinawatra (76) is van zijn cel overgebracht naar de medische afdeling van de gevangenis. Dat is vanwege zijn chronische gezondheidsproblemen en hoge leeftijd, aldus een gevangenisfunctionaris.

43 minuten geleden
Storing satellietdienst Starlink treft Oekraïense leger

KYIV (ANP) - Een storing in satellietdienst Starlink heeft opnieuw het Oekraïense leger getroffen. De uitval van het systeem dat Oekraïense militairen gebruiken om te communiceren en projectielen naar hun doel te leiden, beperkt zich volgens Oekraïense media niet tot dat land maar raakt in ieder geval de troepen aan het front. Starlink zou inmiddels weer geleidelijk bruikbaar worden, meldt de commandant van de Oekraïense drone-eenheden.

1 uur geleden
Rusland geeft Oekraïne schuld van schending Roemeens luchtruim

BOEKAREST (ANP/AFP) - De Russische ambassade in Roemenië wijst naar Oekraïne na een schending van het Roemeense luchtruim door een drone. Roemenië houdt Rusland verantwoordelijk voor het incident.

2 uur geleden
J.D. Vance presenteert The Charlie Kirk Show vanuit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance presenteert maandag The Charlie Kirk Show vanuit het Witte Huis. De aankondiging komt enkele dagen na de moord op de 31-jarige conservatieve influencer. "Sluit je alsjeblieft bij me aan terwijl ik een eerbetoon breng aan mijn vriend", schrijft Vance op X.

2 uur geleden
Trump dreigt met noodtoestand als hoofdstad niet meewerkt met ICE

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt dat hij een nationale noodtoestand kan uitroepen als Washington D.C. niet meewerkt met het verwijderen van "gevaarlijke" ongedocumenteerde migranten. Hij schrijft op zijn platform Truth Social dat burgemeester Muriel Bowser heeft laten weten dat de hoofdstedelijke politie daarin niet langer wil samenwerken met immigratiedienst ICE.

3 uur geleden