Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij protest Athene tegen Olympische Spelen in Beijing

Arrestaties bij protest Athene tegen Olympische Spelen in Beijing

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse politie heeft activisten opgepakt die in Athene demonstreerden tegen de geplande Olympische Spelen in Beijing. Zij scandeerden bij het Akropolis leuzen als "Boycott Beijing 2022" en "Tibet moet worden bevrijd", meldt de organisatie Students for a Free Tibet.

De Griekse politie zegt twee vrouwen en een man te hebben aangehouden. Agenten namen ook de vlaggen in beslag die waren opgehangen bij het historische bouwwerk. Het ging om de vlag van Tibet en een vlag die wordt gebruikt door activisten in Hongkong.

In Griekenland wordt komende week de olympische vlam overhandigd aan de Chinese organisatoren van de Spelen. Critici van de communistische machtshebbers in Beijing spreken er schande van dat China zo'n prestigieus internationaal sportevenement mag organiseren.

Tibet en Hongkong

Aan het protest deden volgens het in New York gevestigde Students for a Free Tibet activisten mee uit Tibet en Hongkong, twee gebieden die tegenwoordig deel uitmaken van de Volksrepubliek China. Die annexeerde Tibet in 1951 en wordt door Tibetanen in ballingschap verweten de culturele identiteit van het gebied te ontmantelen.

Hongkong was lange tijd een Britse kroonkolonie, maar maakt sinds 1997 weer deel uit van China. Dat beloofde toen de metropool nog een halve eeuw een speciale status te gunnen, maar volgens critici worden de vrijheden van inwoners in de praktijk steeds verder ingeperkt.

Mensenrechtengroep Hong Kong Watch heeft de Griekse autoriteiten gevraagd geen gehoor te geven aan een eventuele oproep van China om de activisten uit te leveren. De organisatie wil dat de gearresteerde betogers de kans krijgen om terug te keren naar de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

1 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

1 uur geleden
Opnieuw schietpartij op Turkse school, meerdere doden

ANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.

1 uur geleden
Turkse president probeert te helpen bestand Iran-VS te verlengen

ANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.

2 uur geleden
Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

2 uur geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

2 uur geleden
Magyar verwacht half mei inauguratie nieuwe Hongaarse regering

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.

4 uur geleden