Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij nieuwe protesten in Bristol tegen omstreden wet

Arrestaties bij nieuwe protesten in Bristol tegen omstreden wet

BRISTOL (ANP/RTR) - Betogers zijn vrijdagavond opnieuw slaags geraakt met de politie tijdens een demonstratie in de stad Bristol in het zuidwesten van Engeland. De politie heeft een onbekend aantal arrestaties verricht.

Duizenden actievoerders protesteerden voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij niet gewelddadige demonstraties.

Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als 'wij zijn vredevol, wat zijn jullie?' tegen de politie. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Een politiepaard zou met vuurwerk zijn bekogeld.

Zondagavond raakten betogers ook al slaags met de politie. Verschillende agenten raakten gewond. Zeker twee van hen liepen ernstige verwondingen op. Ook werden meerdere politieauto's in brand gestoken. Veel betogers droegen maskers en liepen rond met spandoeken met teksten als 'zeg nee tegen de Britse politiestaat' en 'vrijheid om te demonstreren is fundamenteel voor een democratie'. Op beelden is te zien hoe relschoppers ruiten ingooiden en vuurwerk afschoten in de massa.

Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel noemde het geweld in Bristol onacceptabel. "Geweld en wanorde veroorzaakt door een minderheid wordt nooit getolereerd." Een politiewoordvoerder zei dat de demonstratie vreedzaam begon, maar later door toedoen van een kleine groep uit de hand liep.

Ook dinsdagavond werd er gedemonstreerd in het centrum van de stad. Daarbij werden vijftien arrestaties verricht. Grote manifestaties zijn vanwege de coronamaatregelen verboden in Groot-Brittannië en de politie roept mensen op niet de straat op te gaan.

Meer uit Buitenland

Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

4 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

6 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

6 uur geleden
Witte Huis: Trump had positief telefoongesprek met Poetin

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag opnieuw gebeld met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin. Volgens het Witte Huis was het een "positief" gesprek. Een dag eerder had Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen om te praten over de vredesonderhandelingen.

8 uur geleden
Kremlin: Oekraïne probeerde zomerverblijf Poetin aan te vallen

NOVGOROD (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft geprobeerd het buitenverblijf van de Russische president Vladimir Poetin in Novgorod aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov volgens staatspersbureau Interfax. Hij zegt dat Moskou daarom zijn standpunt in de vredesonderhandelingen met Oekraïne zal herzien.

9 uur geleden
Sydney staat tijdens jaarwisseling stil bij aanslag Bondi Beach

SYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney staat vlak voor de jaarwisseling stil bij de dodelijke aanslag op Bondi Beach. Een uur voor 2026 wordt een minuut stilte gehouden en wordt een menora geprojecteerd op de Sydney Harbour Bridge, waar het nieuwe jaar traditioneel met een grote vuurwerkshow wordt ingeluid.

11 uur geleden
Bardot mogelijk in tuin begraven en nationaal afscheid omstreden

SAINT-TROPEZ (ANP/AFP) - De Franse filmster en activiste Brigitte Bardot wordt volgens een vriendin "in alle eenvoud en nederigheid" begraven in haar tuin aan zee. In Frankrijk woedt een discussie over de uitvaart van de beroemdheid, omdat ze op latere leeftijd rechtse denkbeelden verspreidde en politica Marine Le Pen enthousiast heeft gesteund. Verscheidene rechtse politici willen dat president Macron een nationaal eerbetoon organiseert.

12 uur geleden