Arrestaties bij nieuwe protesten in Bristol tegen omstreden wet
BRISTOL (ANP/RTR) - Betogers zijn vrijdagavond opnieuw slaags geraakt met de politie tijdens een demonstratie in de stad Bristol in het zuidwesten van Engeland. De politie heeft een onbekend aantal arrestaties verricht.
Duizenden actievoerders protesteerden voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij niet gewelddadige demonstraties.
Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als 'wij zijn vredevol, wat zijn jullie?' tegen de politie. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Een politiepaard zou met vuurwerk zijn bekogeld.
Zondagavond raakten betogers ook al slaags met de politie. Verschillende agenten raakten gewond. Zeker twee van hen liepen ernstige verwondingen op. Ook werden meerdere politieauto's in brand gestoken. Veel betogers droegen maskers en liepen rond met spandoeken met teksten als 'zeg nee tegen de Britse politiestaat' en 'vrijheid om te demonstreren is fundamenteel voor een democratie'. Op beelden is te zien hoe relschoppers ruiten ingooiden en vuurwerk afschoten in de massa.
Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel noemde het geweld in Bristol onacceptabel. "Geweld en wanorde veroorzaakt door een minderheid wordt nooit getolereerd." Een politiewoordvoerder zei dat de demonstratie vreedzaam begon, maar later door toedoen van een kleine groep uit de hand liep.
Ook dinsdagavond werd er gedemonstreerd in het centrum van de stad. Daarbij werden vijftien arrestaties verricht. Grote manifestaties zijn vanwege de coronamaatregelen verboden in Groot-Brittannië en de politie roept mensen op niet de straat op te gaan.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
9 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
13 uur geleden