Arrestaties bij nieuwe protesten in Bristol tegen omstreden wet
BRISTOL (ANP/RTR) - Betogers zijn vrijdagavond opnieuw slaags geraakt met de politie tijdens een demonstratie in de stad Bristol in het zuidwesten van Engeland. De politie heeft een onbekend aantal arrestaties verricht.
Duizenden actievoerders protesteerden voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij niet gewelddadige demonstraties.
Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als 'wij zijn vredevol, wat zijn jullie?' tegen de politie. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Een politiepaard zou met vuurwerk zijn bekogeld.
Zondagavond raakten betogers ook al slaags met de politie. Verschillende agenten raakten gewond. Zeker twee van hen liepen ernstige verwondingen op. Ook werden meerdere politieauto's in brand gestoken. Veel betogers droegen maskers en liepen rond met spandoeken met teksten als 'zeg nee tegen de Britse politiestaat' en 'vrijheid om te demonstreren is fundamenteel voor een democratie'. Op beelden is te zien hoe relschoppers ruiten ingooiden en vuurwerk afschoten in de massa.
Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel noemde het geweld in Bristol onacceptabel. "Geweld en wanorde veroorzaakt door een minderheid wordt nooit getolereerd." Een politiewoordvoerder zei dat de demonstratie vreedzaam begon, maar later door toedoen van een kleine groep uit de hand liep.
Ook dinsdagavond werd er gedemonstreerd in het centrum van de stad. Daarbij werden vijftien arrestaties verricht. Grote manifestaties zijn vanwege de coronamaatregelen verboden in Groot-Brittannië en de politie roept mensen op niet de straat op te gaan.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
2 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
3 uur geledenQUETTA (ANP/AFP) - Door een aanslag op een trein in het zuidwesten van Pakistan zijn volgens de autoriteiten zeker 24 doden en 70 gewonden gevallen. Het ging om een trein die militairen en hun gezinsleden voor een vakantie vervoerde van Quetta naar de noordelijke stad Peshawar. Een regeringsfunctionaris zei dat de trein in de stad Quetta is geramd door een auto en dat daar een enorme ontploffing op volgde.
3 uur geledenGARDEN GROVE (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben gewaarschuwd dat een explosie van een tank met chemisch materiaal in Garden Grove tot grote schade in de omgeving kan leiden. Ze hebben volgens de lokale krant LA Times een kaart vrijgegeven waarop te zien is hoe groot de verwachte "explosiezone" is en waar branden kunnen uitbreken.
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.
5 uur geleden