Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij nieuwe protesten in Bristol tegen omstreden wet

Arrestaties bij nieuwe protesten in Bristol tegen omstreden wet

BRISTOL (ANP/RTR) - Betogers zijn vrijdagavond opnieuw slaags geraakt met de politie tijdens een demonstratie in de stad Bristol in het zuidwesten van Engeland. De politie heeft een onbekend aantal arrestaties verricht.

Duizenden actievoerders protesteerden voor de derde keer deze week tegen een wetsvoorstel over het geven van meer bevoegdheden aan de politie bij niet gewelddadige demonstraties.

Agenten zouden met verschillende projectielen, waaronder eieren en glazen flesjes, zijn bekogeld. Betogers riepen teksten als 'wij zijn vredevol, wat zijn jullie?' tegen de politie. Ook trokken ze aan hun schilden en schenen met laserlampjes in hun gezicht. De politie voerde charges uit en er werden paarden ingezet om de menigte uiteen te drijven. Een politiepaard zou met vuurwerk zijn bekogeld.

Zondagavond raakten betogers ook al slaags met de politie. Verschillende agenten raakten gewond. Zeker twee van hen liepen ernstige verwondingen op. Ook werden meerdere politieauto's in brand gestoken. Veel betogers droegen maskers en liepen rond met spandoeken met teksten als 'zeg nee tegen de Britse politiestaat' en 'vrijheid om te demonstreren is fundamenteel voor een democratie'. Op beelden is te zien hoe relschoppers ruiten ingooiden en vuurwerk afschoten in de massa.

Minister van Binnenlandse Zaken Priti Patel noemde het geweld in Bristol onacceptabel. "Geweld en wanorde veroorzaakt door een minderheid wordt nooit getolereerd." Een politiewoordvoerder zei dat de demonstratie vreedzaam begon, maar later door toedoen van een kleine groep uit de hand liep.

Ook dinsdagavond werd er gedemonstreerd in het centrum van de stad. Daarbij werden vijftien arrestaties verricht. Grote manifestaties zijn vanwege de coronamaatregelen verboden in Groot-Brittannië en de politie roept mensen op niet de straat op te gaan.

Meer uit Buitenland

Iran beschiet opnieuw gasinstallaties Qatar

DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.

1 uur geleden
VS overwegen inzet duizenden extra militairen in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Macron wil stop aanvallen op civiele infrastructuur Golfregio

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.

4 uur geleden
WaPo: Pentagon wil 200 miljard dollar voor oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.

4 uur geleden
WSJ: Trump wil geen aanvallen meer op energie-infrastructuur Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.

6 uur geleden
Israël meldt eerste aanvallen op Noord-Iran

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.

7 uur geleden
EU 'diep bezorgd' over Israëlische aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.

8 uur geleden