Arrestaties bij mogelijk drugslab in Overdinkel
OVERDINKEL (ANP) - De politie heeft woensdag meerdere mensen aangehouden bij een boerenwoning in het Overijsselse Overdinkel, op de grens met Duitsland. Op het erf is mogelijk een drugslab aangetroffen, aldus de politie. Er was ook sprake van gevaarlijke stoffen op het terrein aan de Goormatenweg.
Hulpdiensten rukten woensdag massaal uit naar het dorp. Er vloog urenlang een politiehelikopter, volgens een woordvoerder van de politie om steun te bieden aan hulpverleners op de grond. Ook een speciaal team van Defensie voor de omgang met gevaarlijke chemische stoffen is naar Overdinkel afgereisd. Voor de woning staan nog verschillende brandweerwagens en ambulances. Of er mensen gewond zijn geraakt is nog niet bekend.
De meeste hulpdiensten zijn woensdag rond 15.00 uur weer vertrokken, aldus de politie. De politie is bezig met onderzoek. Daarvoor wordt onder andere door de Dienst Sociale Interventies (DSI) van de politie gezocht in een loods op het erf. De wijde omgeving van het pand is afgezet.
Best
De politie meldt woensdag ook dat dinsdag in een bedrijfspand in Best (Noord-Brabant) honderden kilo's en liters aan chemicaliën voor de productie voor synthetische drugs zijn gevonden. In het bedrijfspand aan de Dieze is een 51-jarige man aangehouden.
De politie laat woensdag ook weten op zoek te zijn naar getuigen die de dumping van 35 vaten met vermoedelijk drugsafval hebben gezien in Schardam (Noord-Holland). Deze vaten werden dinsdag rond 07.30 uur gevonden in de berm langs de Kleine Koog en zijn vermoedelijke daar in de nacht van maandag op dinsdag gedumpt.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zijn tot dusver 924 meldingen binnengekomen van schade na de aardbeving bij Zeerijp afgelopen vrijdag. Het gaat om meldingen die tot zondagochtend 11.00 uur zijn gedaan.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lhbti-belangenorganisatie COC wil meer duidelijkheid over een geweldsincident twee weken geleden bij een queer space in Venlo, aldus een woordvoerder. Een queer space is een plek waar mensen veilig kunnen samenkomen die zich als niet-heteroseksueel identificeren of die deze groep willen steunen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Enkele opklaringen zorgen ervoor dat het zondag- en maandagavond, ondanks de bewolking, toch mogelijk is om meteoren te spotten. Dat meldt Weeronline. Volgens het weerbureau hebben mensen in het zuiden, midden en oosten van het land maandagavond de meeste kans op een heldere hemel en daarmee het zien van vallende sterren.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Voor de mensen die na de brand in het woonzorgcomplex in Tilburg zaterdag niet in hun eigen woning kunnen verblijven, is in ieder geval tot en met maandag onderdak geregeld. Dat zegt een woordvoerder van de gemeente Tilburg zondagochtend.
2 uur geledenBARNEVELD (ANP) - De toename van het aantal wolvenaanvallen moet gestopt worden. Dat zegt burgemeester van Barneveld Jacco van der Tak in een reactie op een analyse van het ANP, waaruit blijkt dat wolven dit jaar tot oktober al bijna evenveel schapen en ander vee hebben aangevallen als in heel 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tot oktober hebben wolven al bijna evenveel schapen en ander vee aangevallen als in heel 2024. In de eerste negen maanden zijn er 714 aanvallen op dieren geregistreerd, tegenover 770 in heel vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie handelt voor de provincies wolvenzaken af.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland heeft een platform gelanceerd waar mensen die betrokken waren bij een verkeersongeval elkaar kunnen vinden en contact kunnen leggen. Het gaat om jijwasookdaar.nl, waar betrokkenen een ongeval kunnen terugvinden of zich kunnen aanmelden. Als beide partijen dat willen, kunnen ze met elkaar in contact komen via een beveiligde chat.
4 uur geleden