Arrestaties bij massale rechtse betoging in Londen
LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft 25 arrestaties verricht bij de massaal bezochte demonstratie van activist Tommy Robinson. 26 agenten raakten gewond door het geweld dat een deel van de demonstranten gebruikte.
Volgens een schatting van de Londense politie gaven tussen de 110.000 en 150.000 mensen gehoor aan een oproep van de anti-immigratie- en anti-islamactivist Tommy Robinson om naar een 'Verenig het Koninkrijk'-betoging te komen. Zij liepen in een mars richting het Britse parlement.
Techmiljardair en voormalig Trump-bondgenoot Elon Musk sprak de demonstranten toe via een videoverbinding. "Of je nu voor geweld kiest of niet, het geweld komt naar je toe. Je vecht terug of je sterft." Musk heeft herhaaldelijk zijn steun uitgesproken voor radicaalrechtse bewegingen in verschillende landen.
Te paard
Er was ook een tegendemonstratie, "een mars tegen fascisme en racisme", waar ongeveer 5000 mensen naartoe kwamen.
Tijdens de toespraak van de radicaalrechtse Robinson kwam het tot confrontaties met de politie. Meerdere betogers probeerden door de cordons van agenten heen te breken. Daarbij gooiden ze flessen en andere voorwerpen naar agenten. Daarop greep de oproerpolitie in, onder meer met agenten te paard. Aanvankelijk waren 1600 politiemensen ingezet om de demonstraties in goede banen te leiden, maar dat werden er meer.
Meer
Een doel van de rechtse betogers was om de tegendemonstranten te bereiken, toont een kaartje dat de politie op X deelde. Daarop is te zien dat de aanhangers van Robinson van hun route zijn afgeweken en probeerden de betogers aan de andere kant van Whitehall te bereiken. Daar zijn ze vervolgens tegengehouden. Agenten proberen een veilige exitroute voor de tegendemonstranten te creëren.
Minister Shabana Mahmood van Binnenlandse Zaken en de Londense burgemeester Sadiq Khan spraken op X hun steun uit voor de politie en veroordeelden de gewelddadige demonstranten.
Op X meldde de politie ook dat er de komende dagen mogelijk meer arrestaties volgen. "We hebben veel meer mensen overtredingen zien plegen", aldus het X-account van de Londense politie. "We zullen ze vinden, ook als dat niet vandaag is."
Meer uit Buitenland
PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
3 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
11 uur geleden