Arrestaties bij klimaatblokkade in Londen
LONDEN (ANP/RTR) - Activisten hebben in aanloop naar klimaattop COP26 weer drukke wegen geblokkeerd in en bij de Britse hoofdstad Londen. Dat leidde tot verkeerschaos tijdens de ochtendspits en boze reacties. Nieuwszender Sky News bericht dat met inkt is gegooid naar de actievoerders. Ook zijn aanhoudingen verricht.
De activisten van actiegroep Insulate Britain blokkeerden onder meer de A40 in het westen van de metropool. Het zou de vijftiende keer in anderhalve maand zijn geweest dat de betogers het verkeer tegenhouden. De autoriteiten vinden dat levensgevaarlijk en hebben dergelijke acties verboden, maar daar trekken de actievoerders zich niets van aan. Ze riskeren daardoor een gevangenisstraf of boete.
Activisten gingen op de A40 op de weg zitten en dat leidde tot een file. De politie arresteerde zeker zeventien mensen. Die hadden zich in sommige gevallen vastgelijmd aan de grond. Ook zijn activisten bekogeld met inkt. Het is onduidelijk wie daar verantwoordelijk voor is.
Isolatie
Insulate Britain eist dat de regering met een plan komt om tientallen miljoenen huizen te isoleren. Dat moet leiden tot lagere energierekeningen en minder CO2-uitstoot. "Het is treurig dat we dit moeten doen. Ik haat dit", zei een activist met besmeurd gezicht volgens Sky News. "Ik ben een gepensioneerde arts. Ik heb mijn hele leven geprobeerd om mensen te helpen. En nu moet ik dit soort dingen doen."
Het Verenigd Koninkrijk is dit jaar het gastland van de volgende grote klimaattop, COP26. Die begint komend weekend in Glasgow.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
3 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
4 uur geledenSAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.
5 uur geledenADDIS ABEBA (ANP/RTR) - De Ethiopische regering heeft een Egyptische diplomaat tot persona non grata verklaard en hem opgedragen het land binnen 48 uur te verlaten. Dat meldt de staatsomroep Ethiopian Broadcasting Corporation. Waarom de diplomaat het land moet verlaten, is niet duidelijk.
11 uur geleden