Arrestaties bij demonstratie tegen Pegida-voorman in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag drie mensen aangehouden bij een demonstratie tegen een betoging van onder meer Pegida-voorman Edwin Wagensveld bij een moskee in Rotterdam. Eén is aangehouden voor het gooien van eieren, een andere voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en de derde voor het dragen van gezichtsbedekkende kleding, laat een politiewoordvoerder weten.
Wagensveld stond samen met een demonstrant van de pro-Israël-beweging Bring them Home Now bij de moskee van de islamitische vereniging Ettaouhid. Rond 15.30 waren al tientallen agenten en een paar honderd mensen op straat rond de moskee op de Kogelvangerstraat in het Oude Westen. Ook de ME was in groten getale aanwezig.
Wagensveld en de andere demonstrant liepen rond 16.00 uur een pleintje op en onthulden een spandoek met daarop foto's van de gijzelaars, door Hamas ontvoerd op 7 oktober in Israël. Hun aanwezigheid leverde veel boegeroep op en er werden leuzen geschreeuwd als "Allahoe akbar" en "Free Palestine". Wagensveld vertrapte een Palestijnse vlag en deed alsof hij er zijn achterwerk mee afveegde.
Gebiedsverbod
Rond 16.30 uur vertrokken de twee weer onder politiebegeleiding per auto.
Wagensveld kreeg donderdag een gebiedsverbod voor de stad Arnhem opgelegd voor zes maanden, omdat hij van plan was een koran te verbranden komende zaterdag in de Gelderse stad. De Pegida-voorman zei eerder op vrijdag dat hij het gebiedsverbod zal negeren en "ergens in de komende dagen" toch in Arnhem zal opduiken.
Burgemeester Ahmed Marcouch legde het gebiedsverbod op uit vrees voor zeer ernstige wanordelijkheden. Hij had de verbranding een week eerder al verboden, maar Wagensveld wilde het toch gaan doen. Volgens Marcouch is er onder andere sprake van terroristische bedreigingen gericht op Wagensveld zelf.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - De 19-jarige man die in de nacht van donderdag op vrijdag vermist is geraakt in Helmond, is nog altijd niet gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De vermiste man heeft een verstandelijke beperking en is alleen gekleed in een korte broek en een t-shirt.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Arriva gaat door met de extra perroncontroles op station Emmen om het aantal zwartrijders te verminderen, tot zeker 31 januari. De proef waarbij reizigers op het perron al op een geldig vervoersbewijs worden gecontroleerd, begon 8 december en zou vier weken duren. De controles zijn effectief, stelt Arriva: een week voor de controles waren er achthonderd boetes, de week erna vierhonderd.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De Limburgse commissaris van de Koning Emile Roemer vraagt meer aandacht voor mensen die niet mee kunnen doen in de samenleving of ervoor kiezen niet te participeren. Volgens Roemer is het nu te makkelijk voor burgers om zich te distantiëren. "Er werken krachten op ons in, als samenleving, die ervoor zorgen dat mensen niet kunnen meedoen, niet hoeven meedoen, niet willen meedoen of niet uitgenodigd worden om mee te doen", zei de commissaris in zijn nieuwjaarstoespraak.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
8 uur geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
9 uur geleden