Arrestaties bij demonstratie tegen Pegida-voorman in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag drie mensen aangehouden bij een demonstratie tegen een betoging van onder meer Pegida-voorman Edwin Wagensveld bij een moskee in Rotterdam. Eén is aangehouden voor het gooien van eieren, een andere voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en de derde voor het dragen van gezichtsbedekkende kleding, laat een politiewoordvoerder weten.
Wagensveld stond samen met een demonstrant van de pro-Israël-beweging Bring them Home Now bij de moskee van de islamitische vereniging Ettaouhid. Rond 15.30 waren al tientallen agenten en een paar honderd mensen op straat rond de moskee op de Kogelvangerstraat in het Oude Westen. Ook de ME was in groten getale aanwezig.
Wagensveld en de andere demonstrant liepen rond 16.00 uur een pleintje op en onthulden een spandoek met daarop foto's van de gijzelaars, door Hamas ontvoerd op 7 oktober in Israël. Hun aanwezigheid leverde veel boegeroep op en er werden leuzen geschreeuwd als "Allahoe akbar" en "Free Palestine". Wagensveld vertrapte een Palestijnse vlag en deed alsof hij er zijn achterwerk mee afveegde.
Gebiedsverbod
Rond 16.30 uur vertrokken de twee weer onder politiebegeleiding per auto.
Wagensveld kreeg donderdag een gebiedsverbod voor de stad Arnhem opgelegd voor zes maanden, omdat hij van plan was een koran te verbranden komende zaterdag in de Gelderse stad. De Pegida-voorman zei eerder op vrijdag dat hij het gebiedsverbod zal negeren en "ergens in de komende dagen" toch in Arnhem zal opduiken.
Burgemeester Ahmed Marcouch legde het gebiedsverbod op uit vrees voor zeer ernstige wanordelijkheden. Hij had de verbranding een week eerder al verboden, maar Wagensveld wilde het toch gaan doen. Volgens Marcouch is er onder andere sprake van terroristische bedreigingen gericht op Wagensveld zelf.
Meer uit Binnenland
VOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
9 minuten geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
11 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De verdachte die werd aangehouden na het doen van een valse bommelding vrijdag in een trein die op dat moment Hilversum binnenreed, zit zaterdag nog vast. Dat laten politie en het Openbaar Ministerie weten. Hoe het verder verloopt en of de man dit weekend in de cel blijft, is onduidelijk. "Die beslissing is nog niet genomen", aldus een OM-woordvoerder.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
18 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
21 uur geleden