Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij demonstratie tegen Pegida-voorman in Rotterdam

Arrestaties bij demonstratie tegen Pegida-voorman in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag drie mensen aangehouden bij een demonstratie tegen een betoging van onder meer Pegida-voorman Edwin Wagensveld bij een moskee in Rotterdam. Eén is aangehouden voor het gooien van eieren, een andere voor het niet tonen van een identiteitsbewijs en de derde voor het dragen van gezichtsbedekkende kleding, laat een politiewoordvoerder weten.

Wagensveld stond samen met een demonstrant van de pro-Israël-beweging Bring them Home Now bij de moskee van de islamitische vereniging Ettaouhid. Rond 15.30 waren al tientallen agenten en een paar honderd mensen op straat rond de moskee op de Kogelvangerstraat in het Oude Westen. Ook de ME was in groten getale aanwezig.

Wagensveld en de andere demonstrant liepen rond 16.00 uur een pleintje op en onthulden een spandoek met daarop foto's van de gijzelaars, door Hamas ontvoerd op 7 oktober in Israël. Hun aanwezigheid leverde veel boegeroep op en er werden leuzen geschreeuwd als "Allahoe akbar" en "Free Palestine". Wagensveld vertrapte een Palestijnse vlag en deed alsof hij er zijn achterwerk mee afveegde.

Gebiedsverbod

Rond 16.30 uur vertrokken de twee weer onder politiebegeleiding per auto.

Wagensveld kreeg donderdag een gebiedsverbod voor de stad Arnhem opgelegd voor zes maanden, omdat hij van plan was een koran te verbranden komende zaterdag in de Gelderse stad. De Pegida-voorman zei eerder op vrijdag dat hij het gebiedsverbod zal negeren en "ergens in de komende dagen" toch in Arnhem zal opduiken.

Burgemeester Ahmed Marcouch legde het gebiedsverbod op uit vrees voor zeer ernstige wanordelijkheden. Hij had de verbranding een week eerder al verboden, maar Wagensveld wilde het toch gaan doen. Volgens Marcouch is er onder andere sprake van terroristische bedreigingen gericht op Wagensveld zelf.

Meer uit Binnenland

Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

29 minuten geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

2 uur geleden
Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

2 uur geleden
NPO ziet geen mogelijkheden om omroepen en ON! samen te brengen

HILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".

4 uur geleden
Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

5 uur geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

6 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

9 uur geleden