Arrestaties bij demonstratie in Wit-Rusland
MINSK (ANP/RTR/AFP) - Bij confrontaties tussen demonstranten en de politie zondag in de Wit-Russische hoofdstad Minsk zijn tientallen betogers opgepakt. Ooggetuigen spreken in lokale media over zeker vijftig arrestaties.
Op videobeelden is te zien dat politiemensen met zwarte bivakmutsen betogers naar busjes slepen. Ook slaan agenten met wapenstokken om zich heen en zou een waterkanon zijn ingezet tegen de duizenden demonstranten.
In het Oost-Europese land wordt al weken massaal gedemonstreerd door burgers die af willen van president Loekasjenko, die al een kwart eeuw aan de macht is. Aanhangers van de oppositie denken dat in augustus verkiezingsfraude is gepleegd om de 66-jarige leider in het zadel te houden.
Mars van Trots
De oppositie had de achterban opgeroepen zondagmiddag deel te nemen aan de Mars van Trots. Zondagochtend verschenen voorafgaand aan het protest militairen en politie in de straten van Minsk en werden door de veiligheidstroepen wegen afgesloten.
Loekasjenko zorgde zaterdag voor een verrassing door zijn opwachting te maken in een gevangenis in Minsk. Daar zat hij om de tafel met opgepakte oppositieleiders. Het is onduidelijk wat precies is besproken, maar sommige activisten vermoeden dat de president mogelijk bereid is om concessies te doen.
De persdienst van Loekasjenko zei na de bijeenkomst dat de president "alle meningen wil horen". Zijn belangrijkste politieke tegenstander Svetlana Tichanovskaja, die in het buitenland zit, schreef op sociale media dat "je geen dialoog kan voeren in een gevangeniscel".
Meer uit Buitenland
BURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
1 uur geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
2 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
3 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.
5 uur geleden