Arrestaties bij anti-lockdownprotest in Denemarken
KOPENHAGEN (ANP/DPA/AFP) - De Deense politie heeft acht arrestaties verricht bij een anti-lockdownprotest in Kopenhagen. In de hoofdstad waren volgens de autoriteiten zo'n 1200 mensen de straat opgegaan. Het ging om het eerste grote protest sinds de regering afgelopen week een gedeeltelijke versoepeling van de coronamaatregelen aankondigde. Die gaat volgens de oppositie niet ver genoeg.
De protestbijeenkomst van zaterdagavond verliep overwegend vreedzaam. Een groep die zich 'Men in Black' noemt had opgeroepen tot de manifestatie op het plein bij het stadhuis. De politie arresteerde onder meer mensen voor het afschieten van vuurwerk en ordeverstoringen.
In Denemarken eisen sommige critici van het regeringsbeleid dat lockdownmaatregelen sneller worden afgebouwd. Denen kunnen vanaf maandag wel weer naar sommige winkels en er mogen meer mensen meedoen aan sportevenementen in de buitenlucht. Veel andere maatregelen zijn verlengd tot begin april, waaronder ook de sluiting van horecazaken.
Het was zaterdag precies een jaar geleden dat Denemarken voor het eerst een coronabesmetting vaststelde. Sindsdien heeft het Noord-Europese land meer dan 200.000 coronagevallen en ongeveer 2350 sterfgevallen gemeld. Denemarken hoopt op termijn 100.000 inwoners per dag te kunnen vaccineren tegen het virus, als daar voldoende vaccins voor beschikbaar zijn.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Russische cartoonist die maandag in Polen werd doodgeschoten, lijkt volgens de Poolse premier Donald Tusk het slachtoffer van een politieke moord. "Alle aanwijzingen duiden erop dat dit een politieke moord is", zei hij. "Als het in opdracht van Rusland is uitgevoerd, dan is dit ook een zeer ernstige kwestie met een internationale dimensie."
1 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR) - Het document met vredesafspraken tussen de VS en Iran is niet definitief. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de G7-top in het Franse Évian-les-Bains. "Als ik het er toch niet mee eens ben, of als ze zich niet gedragen, gaan we weer op ze schieten en bommen op hun hoofd gooien."
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft, zoals verwacht, woensdag ingestemd met de strengere regels voor het terugsturen van afgewezen asielzoekers. Van de 666 aanwezige parlementariërs stemden er 418 voor en 218 tegen. Hiermee wordt het voor lidstaten onder meer mogelijk terugkeercentra buiten de grenzen van de EU te realiseren, waar afgewezen asielzoekers op terugkeer naar hun thuisland moeten wachten. Nederland wil graag zo'n centrum.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie draagt met 493 miljoen euro bij aan de bestrijding van de uitbraak van het ebolavirus in Afrika. Het geld gaat naar onder meer directe medische noodhulp en onderzoek naar vaccins en behandelingen, aldus de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De versterkingen die de Verenigde Staten niet langer willen reserveren voor de verdediging van Europa, zijn volgens NAVO-chef Mark Rutte al voor een groot deel ondervangen door Europese NAVO-landen. "Veel" van de Amerikaanse afzeggingen zijn al opgevangen, zei Rutte daags voor een belangrijke vergadering van NAVO-defensieministers. "Sommige al helemaal, sommige bijna."
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre is "buiten adem" en wordt geconfronteerd met enorme investeringen, stelt directeur Christophe Leribault. Het wereldberoemde museum in Parijs verkeert in crisis sinds het vorig jaar doelwit was van een grote juwelenroof.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft een longtransplantatie gehad. De operatie in het Rikshospitalet is goed gegaan, meldde het paleis woensdag. Mette-Marit moet volgens de procedure nog "meerdere weken" in het ziekenhuis blijven.
5 uur geleden