Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestaties bij actie Duitse politie tegen rechtsextremisten

Arrestaties bij actie Duitse politie tegen rechtsextremisten

EISENACH/BERLIJN (ANP) - De Duitse politie is woensdag in elf van de zestien deelstaten in actie gekomen tegen wat ze rechtsextremistische groepen noemt en heeft vijftig verdachten in het vizier. Ze worden ervan verdacht lid te zijn van een misdadige organisatie. Er zijn volgens Duitse media in ieder geval vier mensen aangehouden in Eisenach. De stad in de deelstaat Thüringen zou de spil vormen van een rechtsextremistisch netwerk. Een van de plekken waar huiszoeking is verricht, is het Thüringse hoofdkwartier van de NPD, de kleine extreemrechtse Nationaaldemocratische Partij van Duitsland.

De vier arrestanten zijn betrokken bij een vechtsportclub in Eisenach, Knockout 51. Ze zouden zich schuldig hebben gemaakt aan mishandeling van vooral linkse activisten. Ze zouden ook geweld hebben geprobeerd uit te lokken tijdens de vele betogingen tegen de coronamaatregelen. De politie is ook in actie tegen een reeds in 2020 verboden club, Combat 18. Daar zouden verdachten het verbod genegeerd hebben.

Meer uit Buitenland

Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

2 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

5 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

7 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

9 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

10 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

11 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

12 uur geleden