Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestatiebevel voor oud-president Bolivia na verdenking misbruik

Arrestatiebevel voor oud-president Bolivia na verdenking misbruik

LA PAZ (ANP/AFP) - Een rechter in Bolivia heeft de arrestatie bevolen van oud-president Evo Morales. Morales, 65, wordt ervan beschuldigd een relatie te hebben gehad met een minderjarig meisje. Het arrestatiebevel volgt nadat hij op twee zittingen niet kwam opdagen.

Volgens de uitspraak van de rechter, die op nationale televisie werd uitgezonden, worden ook de rekeningen van Morales bevroren en mag hij het land niet uit.

Formeel wordt de oud-president aangeklaagd voor mensenhandel. De ouders van het minderjarige meisje zouden hun dochter hebben aangemeld bij de jeugdgarde van de partij van Morales, in ruil voor politieke voordelen. Morales zou vervolgens een relatie met haar zijn aangegaan en in 2016 een kind bij haar hebben verwekt.

Derde termijn

Morales noemt de vervolging politiek gemotiveerd. "Mijn aanklagers streven niet naar gerechtigheid, ze willen me verbannen en elimineren voor de komende presidentsverkiezingen in Bolivia", schreef hij op X. Op 17 augustus zijn er presidentsverkiezingen in het Zuid-Amerikaanse land.

In 2019 werd Morales tot aftreden gedwongen, na een presidentschap van meer dan tien jaar. Hoewel hij volgens de wet geen derde ambtstermijn kan nastreven, hoopt hij toch de nominatie van zijn linkse partij MAS te verzilveren voor de verkiezingen van dit jaar.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

13 minuten geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

1 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

1 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

2 uur geleden
Frankrijk bespreekt oefenen met kernarsenaal met andere landen

MÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Regering VS steekt 38,3 miljard dollar in ICE-detentiecentra

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.

3 uur geleden
Trump dringt bij Zelensky aan op deal met Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.

5 uur geleden