Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestatiebevel voor oud-president Bolivia na verdenking misbruik

Arrestatiebevel voor oud-president Bolivia na verdenking misbruik

LA PAZ (ANP/AFP) - Een rechter in Bolivia heeft de arrestatie bevolen van oud-president Evo Morales. Morales, 65, wordt ervan beschuldigd een relatie te hebben gehad met een minderjarig meisje. Het arrestatiebevel volgt nadat hij op twee zittingen niet kwam opdagen.

Volgens de uitspraak van de rechter, die op nationale televisie werd uitgezonden, worden ook de rekeningen van Morales bevroren en mag hij het land niet uit.

Formeel wordt de oud-president aangeklaagd voor mensenhandel. De ouders van het minderjarige meisje zouden hun dochter hebben aangemeld bij de jeugdgarde van de partij van Morales, in ruil voor politieke voordelen. Morales zou vervolgens een relatie met haar zijn aangegaan en in 2016 een kind bij haar hebben verwekt.

Derde termijn

Morales noemt de vervolging politiek gemotiveerd. "Mijn aanklagers streven niet naar gerechtigheid, ze willen me verbannen en elimineren voor de komende presidentsverkiezingen in Bolivia", schreef hij op X. Op 17 augustus zijn er presidentsverkiezingen in het Zuid-Amerikaanse land.

In 2019 werd Morales tot aftreden gedwongen, na een presidentschap van meer dan tien jaar. Hoewel hij volgens de wet geen derde ambtstermijn kan nastreven, hoopt hij toch de nominatie van zijn linkse partij MAS te verzilveren voor de verkiezingen van dit jaar.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

1 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

2 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

2 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

3 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

5 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

6 uur geleden