Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestatiebevel voor oud-president Bolivia na verdenking misbruik

Arrestatiebevel voor oud-president Bolivia na verdenking misbruik

LA PAZ (ANP/AFP) - Een rechter in Bolivia heeft de arrestatie bevolen van oud-president Evo Morales. Morales, 65, wordt ervan beschuldigd een relatie te hebben gehad met een minderjarig meisje. Het arrestatiebevel volgt nadat hij op twee zittingen niet kwam opdagen.

Volgens de uitspraak van de rechter, die op nationale televisie werd uitgezonden, worden ook de rekeningen van Morales bevroren en mag hij het land niet uit.

Formeel wordt de oud-president aangeklaagd voor mensenhandel. De ouders van het minderjarige meisje zouden hun dochter hebben aangemeld bij de jeugdgarde van de partij van Morales, in ruil voor politieke voordelen. Morales zou vervolgens een relatie met haar zijn aangegaan en in 2016 een kind bij haar hebben verwekt.

Derde termijn

Morales noemt de vervolging politiek gemotiveerd. "Mijn aanklagers streven niet naar gerechtigheid, ze willen me verbannen en elimineren voor de komende presidentsverkiezingen in Bolivia", schreef hij op X. Op 17 augustus zijn er presidentsverkiezingen in het Zuid-Amerikaanse land.

In 2019 werd Morales tot aftreden gedwongen, na een presidentschap van meer dan tien jaar. Hoewel hij volgens de wet geen derde ambtstermijn kan nastreven, hoopt hij toch de nominatie van zijn linkse partij MAS te verzilveren voor de verkiezingen van dit jaar.

Meer uit Buitenland

IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

3 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

5 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

6 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

6 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

7 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

7 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

8 uur geleden