Arrestatiebevel Turkse crimineel die regering in crisis stort
ANKARA (ANP) - Het Turkse Openbaar Ministerie heeft volgens plaatselijke media een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen een crimineel, die Turkse prominenten inclusief president Erdogan met allerlei beschuldigingen in grote problemen brengt. De flamboyante Turkse crimineel Sedat Peker heeft vanuit een hotelkamer in Dubai met behulp van sociale media de afgelopen weken kopstukken van corruptie en drugscriminaliteit beschuldigd. Hij wordt massaal gevolgd op internet. Pekers videoboodschappen kunnen rekenen op vijftig miljoen kijkers.
Erdogan kan door het schandaal dat Peker veroorzaakt in het parlement niet meer rekenen op de volledige steun van alle parlementariërs van de partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (AK). Hij is door het 'schandalenorakel' feitelijk zijn meerderheid in het parlement kwijtgeraakt. Ook trouwe aanhangers vragen zich af wat er niet aan de haak is in het land dat al bijna twintig jaar lang door Erdogan en zijn partij wordt gedomineerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
2 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben de voortvluchtige verdachte van de aanslag in Berlijn opgespoord. Omroep RBB meldt dat de man daarbij ook is neergeschoten. De krant Bild meldt ook dat de verdachte is opgespoord, maar stelt dat nog onduidelijk is of hij inderdaad is neergeschoten.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft zijn ambassadeur in Buenos Aires teruggeroepen nadat de Argentijnse president Javier Milei tijdens een bezoek aan het land kritiek had geuit op de leiders en rechterlijke macht van Brazilië. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee ingewijden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft ingestemd met de beperkte inzet van een internationale troepenmacht in de Gazastrook. Dat berichten media als Haaretz en Times of Israel, die zich baseren op ingewijden.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De enorme bosbrand die in het zuidwesten van Frankrijk woedt, heeft geleid tot een fenomeen dat nog niet eerder in het land is waargenomen: pyrocumulonimbus. Dat zei een woordvoerder van de Franse nationale brandweerfederatie (FNSPF) zondag.
3 uur geleden