Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arrestatie in zaak fataal ongeval meisje Marken

Arrestatie in zaak fataal ongeval meisje Marken

ZUIDERWOUDE (ANP) - Een 28-jarige Duitser is aangehouden in de zaak van het ongeval in Zuiderwoude waardoor eind juli een 14-jarig meisje uit Marken om het leven kwam. Hij is verhoord en daarna weer vrijgelaten, meldt de politie.

De man is volgens de politie de eigenaar van de grijze Mazda die "meer dan vermoedelijk betrokken is geweest" bij het dodelijke ongeval. Hij was ook de bestuurder ervan ten tijde van het ongeval.

De man was door tussenkomst van een Nederlandse advocaat vrijwillig naar Noord-Holland gekomen. Op het politiebureau werd hij aangehouden. Dat hij na verhoor weer is vrijgelaten, is omdat hij wordt verdacht van het verlaten van de plaats van het ongeval. "Dat is geen strafbaar feit waarvoor voorlopige hechtenis is toegestaan. De verdachte kan dus niet langer worden vastgehouden", aldus de politie. De man blijft verdachte in de zaak.

Onderzoek loopt nog

De nabestaanden zijn op de hoogte gesteld. De politie wil gedurende het lopende onderzoek geen nadere inhoudelijke mededelingen doen. Waarom de man op dit moment alleen wordt beschuldigd van het verlaten van de plaats van het ongeval, en niet van bijvoorbeeld het veroorzaken van een dodelijk ongeval, wil een politiewoordvoerster in het belang van het onderzoek dan ook niet zeggen. "Uit het onderzoek is deze verdenking gekomen. Het is een nog lopend onderzoek", vertelt ze.

De 14-jarige Tamar werd op zaterdag 25 juli op de Waterlandse Zeedijk in Zuiderwoude gevonden. Het meisje had ‘s nachts haar ouderlijk huis verlaten. Nadat melding was gedaan van haar vermissing vond de politie haar rond 04.00 uur dood in de berm. Op de dijk waren remsporen te zien. Onderzoek heeft uitgewezen dat ze is omgekomen door een aanrijding.

Een woordvoerder van de familie van het meisje zegt tegen de regionale omroep NH Nieuws dat de familie één ding heel belangrijk vindt: gerechtigdheid voor Tamar. "De familie heeft alle vertrouwen in het Openbaar Ministerie en dat dit tot een einde komt waarbij er gerechtigdheid komt voor Tamar."

Meer uit Binnenland

Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

6 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

8 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

8 uur geleden
Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

19 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

22 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

1 dag geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

1 dag geleden