Arrestanten van boerenprotest Zwolle weer vrij
ZWOLLE (ANP) - De drie mannen die donderdag werden opgepakt tijdens een actie van boeren in Zwolle zijn allemaal weer op vrije voeten, aldus de politie. Twee mannen werden gearresteerd omdat zij niet voldeden aan een vordering van de politie en de derde werd aangehouden wegens belediging. De actie heeft geen schade veroorzaakt, aldus de gemeente Zwolle.
Zwolle neemt vrijdag contact op met een voorman van de demonstratie om eventueel een afspraak te maken voor een gesprek met burgemeester Peter Snijders. De demonstrerende boeren trokken donderdagmiddag van het provinciehuis naar het gemeentehuis, omdat zij vonden dat de politie te agressief optrad. Dat zou het gevolg zijn van een noodbevel dat de burgemeester uitvaardigde toen er signalen waren dat demonstranten met giertanks en meststrooiers naar de binnenstad van Zwolle zouden willen rijden. De politie schoof onder andere met een shovel een tractor van de weg.
Snijders heeft gezegd dat hij wel met de boeren wil praten, als hem duidelijk is waar dat gesprek over moet gaan. Daarover wordt vrijdag overlegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De energiemaatregelen van het kabinet doen nauwelijks iets aan het verminderen van de afhankelijkheid van olie en gas, vindt Milieudefensie. "Als dit het is, dan blijft het kabinet water naar de zee dragen", zegt directeur Donald Pols. Volgens Natuur & Milieu biedt het pakket voor de langere termijn "nog weinig houvast voor echte verduurzaming en afbouw van fossiele brandstoffen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
3 uur geledenBLERICK (ANP) - Een meisje is maandagochtend omgekomen door een steekincident in een woning aan de Elzenstraat in het Limburgse Blerick, meldt de politie. Een man en vrouw, de bewoners van het pand, zijn opgepakt.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) oppert een verbod op de filters van sigaretten. Volgens het instituut komen er dan minder zogeheten microplastics in het milieu, terwijl het geen verschil zou maken voor de gezondheid van rokers.
7 uur geleden