Arrestanten van boerenprotest Zwolle weer vrij
ZWOLLE (ANP) - De drie mannen die donderdag werden opgepakt tijdens een actie van boeren in Zwolle zijn allemaal weer op vrije voeten, aldus de politie. Twee mannen werden gearresteerd omdat zij niet voldeden aan een vordering van de politie en de derde werd aangehouden wegens belediging. De actie heeft geen schade veroorzaakt, aldus de gemeente Zwolle.
Zwolle neemt vrijdag contact op met een voorman van de demonstratie om eventueel een afspraak te maken voor een gesprek met burgemeester Peter Snijders. De demonstrerende boeren trokken donderdagmiddag van het provinciehuis naar het gemeentehuis, omdat zij vonden dat de politie te agressief optrad. Dat zou het gevolg zijn van een noodbevel dat de burgemeester uitvaardigde toen er signalen waren dat demonstranten met giertanks en meststrooiers naar de binnenstad van Zwolle zouden willen rijden. De politie schoof onder andere met een shovel een tractor van de weg.
Snijders heeft gezegd dat hij wel met de boeren wil praten, als hem duidelijk is waar dat gesprek over moet gaan. Daarover wordt vrijdag overlegd.
Meer uit Binnenland
BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.
10 uur geleden