Arnold Karskens ontslagen bij Ongehoord Nederland
HILVERSUM (ANP) - Arnold Karskens is ontslagen als bestuursvoorzitter en lid van het bestuur bij omroep Ongehoord Nederland (ON!). Dat heeft de raad van toezicht (rvt) van ON! vrijdag gemeld.
Oprichter en voorzitter Karskens was op 3 augustus al op non-actief gesteld. Dat werd gedaan naar aanleiding van een "aantal serieuze klachten vanuit de eigen organisatie over zijn functioneren". Karskens werd vervolgens op 27 augustus geschorst als bestuursvoorzitter.
"Dit besluit is genomen op basis van het op maandag 7 oktober 2024 uitgebrachte onafhankelijke externe onderzoeksrapport van SVision, dat eerdere bevindingen bevestigt", aldus ON!. Het onderzoeksrapport is vanaf maandag te raadplegen. De hoofdlijnen en conclusies van het rapport worden op dinsdag in de uitzending van Ongehoord Nieuws toegelicht door de voorzitter van de rvt, Bauke Geersing.
De 70-jarige Karskens reageert in een persverklaring ontzet op zijn ontslag. "Dit is een belediging voor mij en alle leden van het eerste uur", stelt hij. Karskens vindt dat de toezichthouders zelf moeten opstappen en zegt dat het rapport "rammelt aan alle kanten". Karskens beraadt zich daarnaast op juridische stappen. Op dinsdag 22 oktober wil de advocaat van Karskens bij de politie aangifte doen met een verzoek tot vervolging wegens smaad en laster tegen de leden van de rvt en het bestuur van de omroep.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
16 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
17 uur geleden