Arnold blijft tot en met WK 2026 bondscoach van Australië
SYDNEY (ANP) - Graham Arnold blijft tot en met het volgende WK bondscoach van de Australische voetballers. De 59-jarige Arnold, oud-speler van onder meer NAC Breda en Roda JC, verlengde zijn contract tot en met 2026. Dan wordt het WK gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Arnold volgde na het WK van 2018 Bert van Marwijk op als bondscoach van de 'Socceroos'. Hij begon toen aan zijn tweede termijn als bondscoach bij de nationale ploeg. Arnold was eerder assistent van Guus Hiddink en had na het WK van 2006, waarop Australië de achtste finales bereikte, een tijdje zelf de leiding.
De oud-spits, die zelf 56 interlands speelde, leidde zijn land via de play-offs naar het WK in Qatar. Australië verraste door met overwinningen op Tunesië en Denemarken (twee keer 1-0) als nummer 2 in de poule achter Frankrijk de achtste finales te halen. Daarin moest de ploeg van Arnold het met 2-1 afleggen tegen Argentinië, dat uiteindelijk de wereldtitel pakte.
"Ik hou van Australië en van het Australische voetbal", zegt Arnold. "Niets kan tippen aan de trots die ik voelde over onze prestaties in Qatar. De honger om door te gaan in deze rol is nog nooit zo sterk geweest. Ik weet zeker dat we met deze groep nog veel meer kunnen bereiken."
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
2 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
19 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
19 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
1 dag geleden