Arnhemse cafés: Vitesse hoort bij de stad
ARNHEM (ANP) - Als Vitesse daadwerkelijk verdwijnt als profclub zal dat voor cafés in de Arnhemse binnenstad een grote verandering zijn. Niet alleen maken de wedstrijddagen een aanzienlijk deel van de omzet uit, ook hoort Vitesse volgens de cafés bij de stad. "We zijn er heel erg verdrietig om", zegt eigenaar van Café de Schoof Frank de Zoete.
De Schoof zit al meer dan veertig jaar op de Korenmarkt, midden in het uitgaansgebied van Arnhem. De kroeg zendt elke wedstrijd van Vitesse uit en zit in de weekenden dat de club speelt "bomvol" met supporters. Op zulke dagen komen er zeker honderd mensen na de wedstrijd naar De Schoof, zegt De Zoete. "Mensen zitten lekker buiten op het terras, met een biertje en een sigaretje de wedstrijd na te bespreken." Hij schat in dat het café op een wedstrijddag zo'n 30 procent van de omzet uit de Vitesse-fans haalt.
In een poging de club van de ondergang te redden, verkocht De Schoof een speciaal geel-zwart shotje waarvan de opbrengst naar Vitesse ging. De Zoete hoopte daarnaast dat een crowdfunding kon helpen, maar Vitesse blijkt een schuld van zo'n 19 miljoen euro te hebben. Toch hoopt De Zoete dat het alsnog goed komt met de club. "Het is een van de oudste clubs van Nederland."
Wedstrijddagen bepalend voor omzet
Ook eigenaar Wouter Janssen van Sportsbar 't Huys even verderop hoopt "enorm" op een positieve afloop. Bij 't Huys komen sommige mensen al twintig jaar voorafgaand aan de thuiswedstrijden. "Ze komen binnen en hoeven niks te zeggen, hun vaste drankje staat al koud." Na de wedstrijd komen mensen altijd weer terug, want iedereen is allang gewend aan een verliezend Vitesse. "Na een verliespartij is niemand chagrijnig."
Voor Janssen zijn de supporters op een wedstrijddag "bepalend" voor de omzet. Voor het voortbestaan van zijn kroeg vreest hij niet, want 't Huys zendt allerlei sportwedstrijden uit. Het verdwijnen van de club zou evengoed "verschrikkelijk" zijn. Vitesse is volgens Janssen "cruciaal voor de identiteit van de stad. Voetbal kan mensen samenbrengen."
Sfeer in de stad
Ook voor 't Taphuys, aan het Jansplein, is de omzet die Vitesse-fans op wedstrijddagen opleveren niet zo groot dat het einde van de profclub problemen oplevert. Wel noemt floormanager Stijn van Marrewijk het "heel zonde" als de licentie verdwijnt. Het café zendt alle wedstrijden uit op een tv. "Iedereen die hier werkt, is voor Vitesse. Vooral als Vitesse het goed deed was het altijd heel gezellig in de stad."
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
2 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
10 uur geleden