Arnhemse cafés: Vitesse hoort bij de stad
ARNHEM (ANP) - Als Vitesse daadwerkelijk verdwijnt als profclub zal dat voor cafés in de Arnhemse binnenstad een grote verandering zijn. Niet alleen maken de wedstrijddagen een aanzienlijk deel van de omzet uit, ook hoort Vitesse volgens de cafés bij de stad. "We zijn er heel erg verdrietig om", zegt eigenaar van Café de Schoof Frank de Zoete.
De Schoof zit al meer dan veertig jaar op de Korenmarkt, midden in het uitgaansgebied van Arnhem. De kroeg zendt elke wedstrijd van Vitesse uit en zit in de weekenden dat de club speelt "bomvol" met supporters. Op zulke dagen komen er zeker honderd mensen na de wedstrijd naar De Schoof, zegt De Zoete. "Mensen zitten lekker buiten op het terras, met een biertje en een sigaretje de wedstrijd na te bespreken." Hij schat in dat het café op een wedstrijddag zo'n 30 procent van de omzet uit de Vitesse-fans haalt.
In een poging de club van de ondergang te redden, verkocht De Schoof een speciaal geel-zwart shotje waarvan de opbrengst naar Vitesse ging. De Zoete hoopte daarnaast dat een crowdfunding kon helpen, maar Vitesse blijkt een schuld van zo'n 19 miljoen euro te hebben. Toch hoopt De Zoete dat het alsnog goed komt met de club. "Het is een van de oudste clubs van Nederland."
Wedstrijddagen bepalend voor omzet
Ook eigenaar Wouter Janssen van Sportsbar 't Huys even verderop hoopt "enorm" op een positieve afloop. Bij 't Huys komen sommige mensen al twintig jaar voorafgaand aan de thuiswedstrijden. "Ze komen binnen en hoeven niks te zeggen, hun vaste drankje staat al koud." Na de wedstrijd komen mensen altijd weer terug, want iedereen is allang gewend aan een verliezend Vitesse. "Na een verliespartij is niemand chagrijnig."
Voor Janssen zijn de supporters op een wedstrijddag "bepalend" voor de omzet. Voor het voortbestaan van zijn kroeg vreest hij niet, want 't Huys zendt allerlei sportwedstrijden uit. Het verdwijnen van de club zou evengoed "verschrikkelijk" zijn. Vitesse is volgens Janssen "cruciaal voor de identiteit van de stad. Voetbal kan mensen samenbrengen."
Sfeer in de stad
Ook voor 't Taphuys, aan het Jansplein, is de omzet die Vitesse-fans op wedstrijddagen opleveren niet zo groot dat het einde van de profclub problemen oplevert. Wel noemt floormanager Stijn van Marrewijk het "heel zonde" als de licentie verdwijnt. Het café zendt alle wedstrijden uit op een tv. "Iedereen die hier werkt, is voor Vitesse. Vooral als Vitesse het goed deed was het altijd heel gezellig in de stad."
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
23 minuten geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
49 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
2 uur geleden