
Arnhemse burgemeester in rouwboek: uw leed is ook mijn leed
ARNHEM (ANP) - In de hal van het stadhuis in Arnhem ligt sinds woensdagmorgen een rouwboek waarin mensen hun gevoelens over het geweld in Israël en de Gazastrook kunnen opschrijven. Burgemeester Ahmed Marcouch tekende als eerste: "Waarde nabestaanden, dierbare geliefden, hier in Arnhem is uw leed ook mijn leed. Uw diep betreurde verliezen zijn ook de verliezen van mij en mijn omgeving", schreef hij in een speciaal voor het rouwbeklag ingerichte hoek in de stadhuishal.
Marcouch nam een jaar geleden het initiatief voor een samenwerkingsverband van christenen, joden en moslims in zijn gemeente. Dit netwerk zorgt er deze week voor dat er in Arnhem steeds kerken, synagogen en moskeeën geopend zijn voor mensen die behoefte hebben aan troost, steun of gebed. "Laten wij de slachtoffers eren door vrede te blijven zoeken. Leve het leven!" aldus de burgemeester in het rouwboek.
Arnhem heeft net als veel gemeenten de vredesvlag uitgehangen. Marcouch heeft op X, voorheen Twitter, ook geschreven over "zijn verdriet over zoveel bloedvergieten in Israël/Palestijnse gebieden". Dat is hem al op vele tientallen boze reacties en scheldpartijen komen te staan. Daar had de burgemeester al rekening mee gehouden, zegt zijn woordvoerster, maar hij vindt dat voor alle meningen ruimte moet zijn. De gemeente is volgens haar niet van plan om scheldpartijen te verwijderen of te blokkeren op X.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - NMO Kijkonderzoek neemt vanaf komend jaar in de meting van de kijkcijfers ook het kijkgedrag op onlineapparaten mee. Dat heeft een woordvoerder van NMO aan het ANP laten weten. Het gaat om een nieuwe stap in het doorvoeren van het nieuwe meetsysteem van de kijkcijfers dat twee jaar geleden van start ging. In eerste instantie zou deze fase in het tweede kwartaal van 2025 van start gaan.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds 2016 vroegen niet Syriërs, maar Eritreeërs het vaakst asiel aan in Nederland. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de asielcijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) van april, mei en juni.
2 uur geledenARUM (ANP) - In het Friese dorp Arum woedt een zeer grote brand in twee loodsen van een agrarisch bedrijf. Dat bevestigt een woordvoerder van de brandweer Fryslân. De loodsen, die vol staan met stro en machines, kunnen waarschijnlijk niet gered worden omdat ze "volledig in de hens staan", meldt de woordvoerder.
3 uur geledenBURDAARD (ANP) - In het Friese dorp Burdaard is een persoon met zeer ernstig letsel aangetroffen aan de Iedyk. Dat meldt de politie op X. Rond 00.17 uur kwam de melding binnen. Het slachtoffer is vermoedelijk gewond geraakt bij een aanrijding met een voertuig, waarna de bestuurder waarschijnlijk is doorgereden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.
20 uur geleden