Arnhems bedrijf gaat wereldtournee Coldplay van stroom voorzien
ARNHEM (ANP) - De Arnhemse scale-up Wattsun gaat mee op wereldtournee met de Britse band Coldplay. Het bedrijf gaat de concerten voorzien van stroom. Onder meer door middel van een speciale dansvloer waarop publiek al dansend energie opwekt. In juli staat Coldplay in de Johan Cruijff Arena.
Volgens medeoprichter Bart Hendriks kunnen concerten daarmee op een groene en duurzame manier van stroom worden voorzien. "Vooral in het verleden was er onvoldoende stroom aanwezig. Vaak wordt er dan gebruikgemaakt van generatoren. Maar nu kunnen concerten ook op een emissieloze manier worden georganiseerd."
Doordat het publiek danst op een speciale vloer, worden de batterijen van Wattsun opgeladen. Naast de dansvloer kunnen concertbezoekers ook plaatsnemen op een fiets die de batterijen oplaadt. Eerder leverde Wattsun op die manier al duurzame stroom aan festivals als Mysteryland en Awakenings. De batterijen van het bedrijf zijn bovendien modulair, waardoor de capaciteit kan worden uitgebreid door modules te stapelen.
De tour met de naam Music Of The Spheres door het Verenigd Koninkrijk en de rest van Europa begint op 17 mei in het Portugese Coimbra. De belangstelling voor de concerten van Coldplay is groot in Nederland. In eerste instantie zou de Britse band twee concerten geven in Amsterdam, maar dat aantal werd al snel uitgebreid naar vier shows. Inmiddels zijn alle kaarten uitverkocht.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).
3 uur geleden