Arnhemmer Kadioglu gaat voor Turkije voetballen
ISTANBUL (ANP) - Ferdi Kadioglu gaat voor Turkije voetballen. De geboren Arnhemmer kwam in de vertegenwoordigende jeugdelftallen voor Oranje uit en deed afgelopen jaar met Jong Oranje mee aan het EK. De 22-jarige middenvelder van Fenerbahçe heeft volgens de Turkse club na overleg met zijn familie besloten om voortaan voor Turkije uit te komen. "We wensen onze speler oneindig veel succes met onze nationale ploeg", aldus Fenerbahçe.
Kadioglu komt uit Arnhem en brak door bij NEC. In 2018 verhuisde hij naar de Turkse topclub uit Istanbul. Aanvankelijk kwam Kadioglu amper aan spelen toe bij Fenerbahçe, maar inmiddels is hij een vaste waarde. Dit seizoen maakte de middenvelder in vijftien competitiewedstrijden twee doelpunten voor de huidige nummer 4 van de Turkse competitie.
Afgelopen zomer had Kadioglu een basisplaats bij Jong Oranje in de halve finale van het EK tegen Duitsland. De Nederlandse talenten verloren met 2-1 van de ploeg van Stefan Kuntz, de Duitser die nu bondscoach van Turkije is.
Turkije eindigde in de kwalificatie voor het WK in Qatar als tweede in de groep achter het Nederlands elftal. De Turken nemen het in maart in de play-offs op tegen Portugal. De Turkse selectie telt met Orkun Kökcü (Feyenoord) en Halil Dervisoglu (ex-Sparta) nog twee spelers die afkomstig zijn uit Nederland.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
2 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
7 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
8 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
12 uur geleden