Arnhemmer Kadioglu gaat voor Turkije voetballen
ISTANBUL (ANP) - Ferdi Kadioglu gaat voor Turkije voetballen. De geboren Arnhemmer kwam in de vertegenwoordigende jeugdelftallen voor Oranje uit en deed afgelopen jaar met Jong Oranje mee aan het EK. De 22-jarige middenvelder van Fenerbahçe heeft volgens de Turkse club na overleg met zijn familie besloten om voortaan voor Turkije uit te komen. "We wensen onze speler oneindig veel succes met onze nationale ploeg", aldus Fenerbahçe.
Kadioglu komt uit Arnhem en brak door bij NEC. In 2018 verhuisde hij naar de Turkse topclub uit Istanbul. Aanvankelijk kwam Kadioglu amper aan spelen toe bij Fenerbahçe, maar inmiddels is hij een vaste waarde. Dit seizoen maakte de middenvelder in vijftien competitiewedstrijden twee doelpunten voor de huidige nummer 4 van de Turkse competitie.
Afgelopen zomer had Kadioglu een basisplaats bij Jong Oranje in de halve finale van het EK tegen Duitsland. De Nederlandse talenten verloren met 2-1 van de ploeg van Stefan Kuntz, de Duitser die nu bondscoach van Turkije is.
Turkije eindigde in de kwalificatie voor het WK in Qatar als tweede in de groep achter het Nederlands elftal. De Turken nemen het in maart in de play-offs op tegen Portugal. De Turkse selectie telt met Orkun Kökcü (Feyenoord) en Halil Dervisoglu (ex-Sparta) nog twee spelers die afkomstig zijn uit Nederland.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
3 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
6 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
6 uur geleden