Arnhemmer Kadioglu gaat voor Turkije voetballen
ISTANBUL (ANP) - Ferdi Kadioglu gaat voor Turkije voetballen. De geboren Arnhemmer kwam in de vertegenwoordigende jeugdelftallen voor Oranje uit en deed afgelopen jaar met Jong Oranje mee aan het EK. De 22-jarige middenvelder van Fenerbahçe heeft volgens de Turkse club na overleg met zijn familie besloten om voortaan voor Turkije uit te komen. "We wensen onze speler oneindig veel succes met onze nationale ploeg", aldus Fenerbahçe.
Kadioglu komt uit Arnhem en brak door bij NEC. In 2018 verhuisde hij naar de Turkse topclub uit Istanbul. Aanvankelijk kwam Kadioglu amper aan spelen toe bij Fenerbahçe, maar inmiddels is hij een vaste waarde. Dit seizoen maakte de middenvelder in vijftien competitiewedstrijden twee doelpunten voor de huidige nummer 4 van de Turkse competitie.
Afgelopen zomer had Kadioglu een basisplaats bij Jong Oranje in de halve finale van het EK tegen Duitsland. De Nederlandse talenten verloren met 2-1 van de ploeg van Stefan Kuntz, de Duitser die nu bondscoach van Turkije is.
Turkije eindigde in de kwalificatie voor het WK in Qatar als tweede in de groep achter het Nederlands elftal. De Turken nemen het in maart in de play-offs op tegen Portugal. De Turkse selectie telt met Orkun Kökcü (Feyenoord) en Halil Dervisoglu (ex-Sparta) nog twee spelers die afkomstig zijn uit Nederland.
Meer uit Voetbal
MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
12 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
19 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
23 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
1 dag geleden