Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arnhem wil meer kiezers naar de stembus lokken

Arnhem wil meer kiezers naar de stembus lokken

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem spant zich deze weken in om zo veel mogelijk inwoners van zijn stad op 15 maart naar de stembus te krijgen. Bij de verkiezingen voor de gemeenteraad vorig jaar kwam nog niet de helft van alle kiesgerechtigde Arnhemmers stemmen. Dat moeten er ditmaal bij de verkiezingen voor Provinciale Staten en de waterschappen meer zijn vindt hij. Arnhem besteedt speciaal aandacht aan nieuwkomers, laaggeletterden, slechthorenden, slechtzienden, jongeren en mensen met een laag IQ.

Marcouch trapte de opkomstcampagne vorige week af door met een antieke trolleybus naar de wijk Geitenkamp te reizen om daar stempassen aan de deur af te leveren. De Geitenkamp is een achterstandswijk waar veel mensen nooit gaan stemmen. De trolleybus is op 15 maart een mobiel stembureau. De bus stopt op vier plekken in de stad om mensen te laten stemmen.

Marcouch gaat op 15 maart zelf stemmen in de winkel van uitgeverij De Loopvis in de Coehoornstraat in zijn stad. Hier is een speciaal stembureau voor slechthorenden ingericht. Deze kiezers kunnen hulp krijgen van mensen die de gebarentaal beheersen. Arnhem krijgt ook een stembureau in moskee HDV Arnhem Türkiyem Camii. Daarnaast zijn er stemlokalen voor slechtzienden waar in braille of met een mal gestemd kan worden. Bijzonder is ook het stembureau in het Nederlands Watermuseum in park Sonsbeek omdat er ook voor de waterschappen wordt gestemd.

Voor jongeren, laaggeletterden en nieuwkomers zijn enkele stemhokjes met toebehoren nagebouwd. Daar krijgen kiezers uitleg over de gang van zaken tijdens het stemmen. De nagebouwde stemhokjes reizen tot 15 maart langs verschillende plekken. Donderdag staat de uitstalling in de werkplaats voor mensen met een beperking De Buitenplaats in de wijk Schuytgraaf. Marcouch: "Ik zie hoe Arnhemmers verlangen naar een beter leven, voor henzelf maar vooral ook voor hun kinderen, collega's, ouders en buren. De stembus is dan op 15 maart de stap van die dag. De verbeteringen die wij allen in deze zware tijd zo hard nodig hebben, schieten hier hun eerste wortels. Vooruitgang bestaat."

Meer uit Politiek

Stoffer vindt dat kabinet laat met begrotingsgesprekken begint

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).

15 uur geleden
Bikker wil dat rekening niet eenzijdig bij werkende mensen ligt

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.

16 uur geleden
Struijs kritisch op minderheidskabinet, ziet kansen voor 50PLUS

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.

16 uur geleden
Nachten Heinen zijn 'al korter' in aanloop naar Prinsjesdag

DEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.

20 uur geleden
Paternotte wil dat PRO en JA21 elkaar niet uitsluiten

DEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.

20 uur geleden
PvdD-leider Teunissen gaat eind november met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.

22 uur geleden
Kabinet heeft spijt van niet eerder delen terugvinden 'datakluis'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.

1 dag geleden