Arnhem wil Marcouch nog 6 jaar houden als burgemeester
ARNHEM (ANP) - Arnhem wil Ahmed Marcouch nog zes jaar houden als burgemeester. De gemeenteraad zal hem zo snel mogelijk aanbevelen bij de minister van Binnenlandse Zaken voor een nieuwe ambtsperiode. De minister draagt hem voor bij de koning voor een herbenoeming. Dat heeft de vertrouwenscommissie van de raad woensdagavond laten weten.
Volgens Mark Coenders, voorzitter van de vertrouwenscommissie, heeft Marcouch zich in de afgelopen zes jaar laten kennen als een ambassadeur voor de Gelderse hoofdstad. "Hij is daadkrachtig en trouw aan zijn eenmaal gegeven woord. Hij is benaderbaar voor iedereen. En hij is er voor de Arnhemmers, in goede tijden maar vooral ook op moeilijke of dramatische momenten. Dan toont hij veel empathie", aldus Coenders. "Arnhem mag zich gelukkig prijzen met zo'n burgemeester".
Marcouch is populair in Arnhem. Hij zei in een reactie dankbaar te zijn voor het vertrouwen dat de raad in hem heeft. "Vertrouwen is een vorm van geluk. Vertrouwen gaat over veerkracht en over hoe we met elkaar omgaan. Als we het vertrouwen verliezen, is er plaats voor angst, achterdocht en complottheoriëen. Dat mogen we onze opgroeiende generaties niet aandoen", aldus een "gelukkige" burgemeester. Marcouch zei zich te zullen blijven inzetten voor gelijkheid voor alle Arnhemmers, waar hij in de afgelopen periode ook veel aandacht aan heeft besteed. "Want het mag niet uitmaken waar je wieg precies staat."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland moet zich in de Europese Unie aansluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie, vindt partijleider Jesse Klaver. Daarmee onderschrijft hij het advies dat een commissie vrijdag uitbracht. "Het doet recht aan zowel de inhoud als onze ambitie om zoveel mogelijk invloed te hebben in Europa", motiveert de linkse politicus op het sociale medium Bluesky.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een adviescommissie van Progressief Nederland (PRO) heeft de nieuwe partij aangeraden om zich binnen de Europese Unie aan te sluiten bij de sociaaldemocratische politieke familie. De Partij van de Arbeid behoorde al tot de sociaaldemocratische fractie in het Europees Parlement, maar GroenLinks zat bij de Groenen. Sinds de fusie is onduidelijk bij welke groep PRO gaat horen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de bedoeling dat de totale miljoenennota brede steun krijgt in de Tweede Kamer, zei Rob Jetten vrijdag in zijn wekelijkse persconferentie. Hij wil dus geen "cherrypicking", waarbij partijen de ene begroting wel steunen en de andere niet. "Veel dingen hangen met elkaar samen, en dan kom je elkaar ook snel in de weg te zitten."
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel wil dat er één landelijke lijn komt hoe lokaal gezag moet omgaan met trekkers op de snelweg. Dat zei hij voorafgaand aan de ministerraad. Nu mogen de burgemeester, politie en het Openbaar Ministerie lokaal bepalen of en hoe zij hiertegen optreden, maar Van Weel erkent dat dit niet altijd werkt als het gaat om boeren die met trekkers op de snelweg rijden.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen van Financiën verwacht dat oppositiepartijen wel bij elkaar te brengen zijn om een brede deal voor het budget van 2027 te maken. Dat zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
2 dagen geleden