Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arnhem lost schulden af van tientallen gezinnen in 'armste wijk'

Arnhem lost schulden af van tientallen gezinnen in 'armste wijk'

ARNHEM (ANP) - De gemeente Arnhem heeft een fonds opgezet om de schulden van tientallen gezinnen in de buurt Immerloo II af te lossen. Het gaat om een experiment, om te onderzoeken of de sociale problematiek die vaak bij schulden komt kijken zo kan worden opgelost. Het fonds bestaat momenteel uit 425.000 euro, ingebracht door drie lokale stichtingen.

"We hebben voor Immerloo II gekozen omdat dit een van de armste wijken van Nederland is", aldus een woordvoerster van de gemeente. In deze buurt wonen ongeveer 1800 mensen. Arnhem hoopt veertig tot zestig huishoudens met "langdurige en problematische schulden" te kunnen helpen. Bij de selectie kijkt de gemeente specifiek naar gezinnen met kinderen. "Als blijkt dat we meer geld nodig hebben, gaan we er alles aan doen om te zorgen dat het fonds wordt aangevuld."

Arnhem hoopt met dit experiment "de giftige spiraal" te doorbreken van schulden die generatie op generatie worden overgedragen. "Schulden leiden tot meer schulden", zegt wethouder Mark Lauriks (bestaanszekerheid, PvdA). "Ze slaan een gat in je portemonnee en je toekomst, en nemen zoveel ruimte in je hoofd in dat nadenken over keuzes bijna onmogelijk wordt. En zo nemen schulden je leven over, tot er enkel een mensonwaardig bestaan overblijft."

Nationaal programma

Immerloo ligt in de wijk Malburgen, die onderdeel is van een nationaal programma om achterstanden op het gebied van onderwijs, werk, inkomen, wonen, gezondheid en leefbaarheid aan te pakken. Een kwart van de inwoners van deze wijk moet rondkomen met net iets meer dan het sociaal minimum. In 2021 was bijna de helft van de inwoners laagopgeleid.

"We willen het liefst iedereen helpen, maar dat past niet binnen dit experiment en het budget", aldus de gemeentewoordvoerster. Wijkteams gaan de deuren langs om de animo te peilen. De deelnemers, die worden geselecteerd op basis van de hoogte en duur van hun schuld en het aantal schuldeisers, zijn van hun financiële last af en krijgen twee jaar begeleiding om aan hun toekomst te werken. De gemeente trekt zelf 150.000 euro uit voor de coördinatie en evaluatie van het experiment. Arnhem wil kijken of sociale problemen als huiselijk geweld, verslaving en werkloosheid verdwijnen als gezinnen uit de schulden zijn.

Meer uit Binnenland

Arie Kievit wint Zilveren Camera voor foto's rellen op Malieveld

HILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Kampen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.

7 minuten geleden
Man aangehouden die onbedoeld toegang kreeg tot politiedocumenten

RIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.

30 minuten geleden
Advocaat: uitspraak rechtbank over Stint 'terecht en zuiver'

DEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.

56 minuten geleden
Martini Ziekenhuis Groningen stelt operaties uit om griepgolf

GRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.

1 uur geleden
Ruim 13 miljoen illegale sigaretten gevonden bij drie onderzoeken

UTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.

1 uur geleden
OM wil in hoger beroep na vrijspraak in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.

1 uur geleden
Rechtbank komt tot vrijspraak in zaak over ongeluk met Stint

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Stintondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander beiden vrijgesproken in de zaak over het dodelijke ongeluk met een Stint. De rechtbank kan niet vaststellen dat de Stint schadelijk was. Wel maakten beide ondernemers zich schuldig aan valsheid in geschrifte, maar ze krijgen daarvoor geen straf.

2 uur geleden