Arnhem extra alert op relschoppers tijdens duel Vitesse - AS Roma
ARNHEM (ANP) - In Arnhem is de gemeente donderdag extra alert op relschoppers tijdens het thuisduel met AS Roma in de Conference League. De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch laat weten dat het weren van potentiële relschoppers bij de komende wedstrijden, waaronder die van donderdag, prioriteit heeft. De burgemeester heeft bij Vitesse aangedrongen op het weren van supporters "als er vermoeden is van risico op wangedrag". "Naar aanleiding van de incidenten tijdens de wedstrijd in Utrecht zijn er al een stuk of dertig stadionverboden uitgedeeld, wat mij betreft worden dat er meer", aldus Marcouch.
"Wij willen gewoon een gastvrije wedstrijd waar je met je kinderen naartoe kan gaan", zegt Marcouch. Zoals bij elke voetbalwedstrijd is er donderdag meer politie op de been in Arnhem dan normaal. "Het is van de zotte dat er zo veel politiecapaciteit nodig is om een voetbalwedstrijd te spelen."
Donderdag komt de zogenoemde vierhoek van burgemeester, OM, politie en Vitesse bij elkaar voor een veiligheidsoverleg. Of er extra maatregelen genomen worden, kan Marcouch nu nog niet zeggen. "Dat hangt af van de inschatting van de politie." Bij een eerdere thuiswedstrijd in de Conference League werd er een noodverordening afgegeven voor het centrum van Arnhem voor supporters van de Oostenrijkse voetbalclub Rapid Wien.
Drinkbeker
Afgelopen vrijdag ging het opnieuw mis bij Vitesse tijdens de wedstrijd tegen Sparta. Sparta leidde met 0-1 in het Gelredome van Arnhem toen de wedstrijd na meerdere incidenten werd gestaakt. Zo kreeg doelman Maduka Okoye een drinkbeker tegen zijn hoofd en werd een vuurwerkbom gegooid. Een 25-jarige man werd opgepakt op verdenking van het mishandelen van een vrouwelijke steward tijdens de wedstrijd.
De Supportersvereniging Vitesse baalt er flink van dat supporters de Arnhemse club "in een slecht daglicht" hebben gezet. Voorzitter Roderik van Veelen gaat dinsdag met diverse partijen in gesprek om taferelen zoals die van vrijdag in de toekomst te kunnen voorkomen.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
5 uur geleden