Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arnhem extra alert op relschoppers tijdens duel Vitesse - AS Roma

Arnhem extra alert op relschoppers tijdens duel Vitesse - AS Roma

ARNHEM (ANP) - In Arnhem is de gemeente donderdag extra alert op relschoppers tijdens het thuisduel met AS Roma in de Conference League. De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch laat weten dat het weren van potentiële relschoppers bij de komende wedstrijden, waaronder die van donderdag, prioriteit heeft. De burgemeester heeft bij Vitesse aangedrongen op het weren van supporters "als er vermoeden is van risico op wangedrag". "Naar aanleiding van de incidenten tijdens de wedstrijd in Utrecht zijn er al een stuk of dertig stadionverboden uitgedeeld, wat mij betreft worden dat er meer", aldus Marcouch.

"Wij willen gewoon een gastvrije wedstrijd waar je met je kinderen naartoe kan gaan", zegt Marcouch. Zoals bij elke voetbalwedstrijd is er donderdag meer politie op de been in Arnhem dan normaal. "Het is van de zotte dat er zo veel politiecapaciteit nodig is om een voetbalwedstrijd te spelen."

Donderdag komt de zogenoemde vierhoek van burgemeester, OM, politie en Vitesse bij elkaar voor een veiligheidsoverleg. Of er extra maatregelen genomen worden, kan Marcouch nu nog niet zeggen. "Dat hangt af van de inschatting van de politie." Bij een eerdere thuiswedstrijd in de Conference League werd er een noodverordening afgegeven voor het centrum van Arnhem voor supporters van de Oostenrijkse voetbalclub Rapid Wien.

Drinkbeker

Afgelopen vrijdag ging het opnieuw mis bij Vitesse tijdens de wedstrijd tegen Sparta. Sparta leidde met 0-1 in het Gelredome van Arnhem toen de wedstrijd na meerdere incidenten werd gestaakt. Zo kreeg doelman Maduka Okoye een drinkbeker tegen zijn hoofd en werd een vuurwerkbom gegooid. Een 25-jarige man werd opgepakt op verdenking van het mishandelen van een vrouwelijke steward tijdens de wedstrijd.

De Supportersvereniging Vitesse baalt er flink van dat supporters de Arnhemse club "in een slecht daglicht" hebben gezet. Voorzitter Roderik van Veelen gaat dinsdag met diverse partijen in gesprek om taferelen zoals die van vrijdag in de toekomst te kunnen voorkomen.

Meer uit Binnenland

Honderden demonstreren in IJsselstein tegen asielnoodopvang

IJSSELSTEIN (ANP) - In IJsselstein is het protest tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers afgelopen, meldt een ANP-verslaggever. Er is nog een kleine groep aanwezig bij het gemeentehuis. Aanleiding voor de demonstratie was de komst van een tijdelijke opvanglocatie op een veld van voetbalvereniging IJFC.

9 uur geleden
Rechter: minister mocht bed-bad-brood van 16 mensen niet stoppen

ROTTERDAM (ANP) - Ex-minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber zat fout toen ze de opvang van zestien vreemdelingen in Rotterdam wilde beëindigen. Dat heeft de bestuursrechter in Rotterdam vrijdag bepaald. De vreemdelingen verblijven er onder de zogenoemde bed-bad-broodregeling. Bij vier anderen die eveneens in beroep gingen, mocht Faber wel ingrijpen.

9 uur geleden
Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De gemeente noemt dit aantal "beter passend bij de lokale situatie". De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

12 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

13 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

13 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

13 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

13 uur geleden