Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arnhem extra alert op relschoppers tijdens duel Vitesse - AS Roma

Arnhem extra alert op relschoppers tijdens duel Vitesse - AS Roma

ARNHEM (ANP) - In Arnhem is de gemeente donderdag extra alert op relschoppers tijdens het thuisduel met AS Roma in de Conference League. De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch laat weten dat het weren van potentiële relschoppers bij de komende wedstrijden, waaronder die van donderdag, prioriteit heeft. De burgemeester heeft bij Vitesse aangedrongen op het weren van supporters "als er vermoeden is van risico op wangedrag". "Naar aanleiding van de incidenten tijdens de wedstrijd in Utrecht zijn er al een stuk of dertig stadionverboden uitgedeeld, wat mij betreft worden dat er meer", aldus Marcouch.

"Wij willen gewoon een gastvrije wedstrijd waar je met je kinderen naartoe kan gaan", zegt Marcouch. Zoals bij elke voetbalwedstrijd is er donderdag meer politie op de been in Arnhem dan normaal. "Het is van de zotte dat er zo veel politiecapaciteit nodig is om een voetbalwedstrijd te spelen."

Donderdag komt de zogenoemde vierhoek van burgemeester, OM, politie en Vitesse bij elkaar voor een veiligheidsoverleg. Of er extra maatregelen genomen worden, kan Marcouch nu nog niet zeggen. "Dat hangt af van de inschatting van de politie." Bij een eerdere thuiswedstrijd in de Conference League werd er een noodverordening afgegeven voor het centrum van Arnhem voor supporters van de Oostenrijkse voetbalclub Rapid Wien.

Drinkbeker

Afgelopen vrijdag ging het opnieuw mis bij Vitesse tijdens de wedstrijd tegen Sparta. Sparta leidde met 0-1 in het Gelredome van Arnhem toen de wedstrijd na meerdere incidenten werd gestaakt. Zo kreeg doelman Maduka Okoye een drinkbeker tegen zijn hoofd en werd een vuurwerkbom gegooid. Een 25-jarige man werd opgepakt op verdenking van het mishandelen van een vrouwelijke steward tijdens de wedstrijd.

De Supportersvereniging Vitesse baalt er flink van dat supporters de Arnhemse club "in een slecht daglicht" hebben gezet. Voorzitter Roderik van Veelen gaat dinsdag met diverse partijen in gesprek om taferelen zoals die van vrijdag in de toekomst te kunnen voorkomen.

Meer uit Binnenland

Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

1 uur geleden
EOD: gevonden bom is 500-ponder uit WOII, wordt snel verwijderd

WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.

1 uur geleden
Nederlandse onderwijsinstellingen getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Zeven Nederlandse universiteiten zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL) meldt dat het gaat om de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit Amsterdam, de Erasmus Universiteit Rotterdam, Tilburg University, de Technische Universiteit Eindhoven, Universiteit Maastricht en Universiteit Twente. De universiteiten meldden eerder woensdag dat Instructure hun heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.

2 uur geleden
Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

2 uur geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

2 uur geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

2 uur geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

2 uur geleden