Arnesen niet meer terug als technisch directeur Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - Frank Arnesen is niet langer de technisch directeur van Feyenoord. De Deense oud-voetballer legde eind juni vanwege gezondheidsredenen zijn functie al tijdelijk neer. De Rotterdamse club meldt maandag dat Arnesen niet meer terugkeert.
"Clubleiding en de technisch directeur hebben in goed overleg besloten zijn aflopende contract per direct te beëindigen", meldt Feyenoord op de website. De 65-jarige Arnesen was sinds januari 2020 in dienst van de club.
"Ik ben trots op wat we de afgelopen 2,5 jaar met elkaar hebben bereikt en we gaan dan ook op een positieve manier uit elkaar", laat Arnesen via Feyenoord weten. Het liefst had hij zijn aflopende contract de komende maanden nog uitgediend. "Maar ik snap heel goed dat ze bij Feyenoord aan de verdere toekomst moeten denken."
Dick Advocaat
Arnesen nam destijds de functie over van Sjaak Troost, die na het vertrek van Martin van Geel in mei 2019 tijdelijk werd aangesteld als technisch directeur. Kort voor zijn nieuwe baan was hij als technisch directeur ontslagen bij Anderlecht. Bij Feyenoord werd Arnesen herenigd met trainer Dick Advocaat, met wie hij in de jaren 90 bij PSV al nauw samenwerkte in een soortgelijke rolverdeling.
Arnesen speelde als aanvallende middenvelder in Nederland voor Ajax (1975-1981) en PSV (1985-1988). Als technisch manager was hij na zijn actieve loopbaan, naast PSV, ook werkzaam bij onder meer Chelsea en Hamburger SV.
Dankbaar
"Ik ben Feyenoord zeer dankbaar", zegt Arnesen. "De afgelopen maanden, tijdens mijn ziekte, heb ik vanuit de club ontzettend veel steun ervaren. Eigenlijk ben ik iedereen bij en rond Feyenoord dankbaar. Het was fantastisch om van zo dichtbij te mogen meemaken hoe iedereen en alles binnen de club dagelijks alles doet om Feyenoord nog beter te maken."
Feyenoord zegt geen haast te maken met het zoeken naar een opvolger. "Die noodzaak is er niet", zegt algemeen directeur Dennis te Kloese. "Omdat de transferwindow is afgelopen en we, na het uitvallen van Frank, de afgelopen periode al een werkverdeling hadden opgetuigd die nog wel even kan voortduren. Ik ben ook blij dat we met Frank hebben kunnen afspreken dat we hem in bijzondere gevallen nog kunnen benaderen voor advies of om zijn mening te vragen."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
14 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
16 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
19 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden