Arnautovic vindt onderdak bij Bologna
BOLOGNA (ANP) - Marko Arnautovic verlaat China en verhuist naar Italië. De 32-jarige Oostenrijkse international, in het verleden onder meer actief bij FC Twente, heeft onderdak gevonden bij Bologna. De Italiaanse voetbalclub maakte zondag bekend met Shanghai Port, waar Arnautovic twee seizoen speelde, overeenstemming te hebben bereikt over de transfer. De afkoopsom bedraagt volgens de Italiaanse media ongeveer 3 miljoen euro. Over de duur van de verbintenis zei Bologna nog niets.
Arnautovic kwam in 2006 naar Nederland om te gaan spelen in het opleidingsteam van FC Twente en Heracles Almelo. Een jaar later maakte de tweebenige, 1,92 meter lange aanvaller als zeventienjarige zijn debuut in de hoofdmacht van Twente. Na een korte periode bij Internazionale kwam de Oostenrijker, vaak omschreven als grillig, moeilijk en ook wel gestoord, uit voor voor Werder Bremen, Stoke City en West Ham United uit. In 2019 ging hij naar China.
Bij Bologna staan ook de Nederlanders Stefano Denswill, Mitchell Dijks, Jerdy Schouten en sinds kort Sydney van Hooijdonk onder contract.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst en Owen Wijndal zijn hersteld van hun blessures en zijn zondag beschikbaar voor Ajax in het duel met FC Utrecht. Dat zegt trainer Óscar García in een bericht op de site van de Amsterdamers. Ook heeft Davy Klaassen weer meegetraind met de groep, maar de middenvelder is nog niet wedstrijdfit.
17 uur geleden