Arnautovic vindt onderdak bij Bologna
BOLOGNA (ANP) - Marko Arnautovic verlaat China en verhuist naar Italië. De 32-jarige Oostenrijkse international, in het verleden onder meer actief bij FC Twente, heeft onderdak gevonden bij Bologna. De Italiaanse voetbalclub maakte zondag bekend met Shanghai Port, waar Arnautovic twee seizoen speelde, overeenstemming te hebben bereikt over de transfer. De afkoopsom bedraagt volgens de Italiaanse media ongeveer 3 miljoen euro. Over de duur van de verbintenis zei Bologna nog niets.
Arnautovic kwam in 2006 naar Nederland om te gaan spelen in het opleidingsteam van FC Twente en Heracles Almelo. Een jaar later maakte de tweebenige, 1,92 meter lange aanvaller als zeventienjarige zijn debuut in de hoofdmacht van Twente. Na een korte periode bij Internazionale kwam de Oostenrijker, vaak omschreven als grillig, moeilijk en ook wel gestoord, uit voor voor Werder Bremen, Stoke City en West Ham United uit. In 2019 ging hij naar China.
Bij Bologna staan ook de Nederlanders Stefano Denswill, Mitchell Dijks, Jerdy Schouten en sinds kort Sydney van Hooijdonk onder contract.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
5 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
6 uur geleden