Arnautovic vindt onderdak bij Bologna
BOLOGNA (ANP) - Marko Arnautovic verlaat China en verhuist naar Italië. De 32-jarige Oostenrijkse international, in het verleden onder meer actief bij FC Twente, heeft onderdak gevonden bij Bologna. De Italiaanse voetbalclub maakte zondag bekend met Shanghai Port, waar Arnautovic twee seizoen speelde, overeenstemming te hebben bereikt over de transfer. De afkoopsom bedraagt volgens de Italiaanse media ongeveer 3 miljoen euro. Over de duur van de verbintenis zei Bologna nog niets.
Arnautovic kwam in 2006 naar Nederland om te gaan spelen in het opleidingsteam van FC Twente en Heracles Almelo. Een jaar later maakte de tweebenige, 1,92 meter lange aanvaller als zeventienjarige zijn debuut in de hoofdmacht van Twente. Na een korte periode bij Internazionale kwam de Oostenrijker, vaak omschreven als grillig, moeilijk en ook wel gestoord, uit voor voor Werder Bremen, Stoke City en West Ham United uit. In 2019 ging hij naar China.
Bij Bologna staan ook de Nederlanders Stefano Denswill, Mitchell Dijks, Jerdy Schouten en sinds kort Sydney van Hooijdonk onder contract.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester City heeft op bezoek bij Aston Villa de eerste nederlaag van het seizoen geleden. Op Villa Park werd het 2-1. City blijft met 21 punten voorlopig koploper in de Premier League. Nummer 2 Arsenal, dat later op zaterdag Everton ontvangt, kan op gelijke hoogte komen. Aston Villa is door de overwinning voorlopig van de twaalfde naar de zesde plaats geklommen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino stelt dat hij kan rekenen op steun van een "overgrote meerderheid" in de voetbalwereld. De Zwitser zei dat tegen de BBC in aanloop naar 18 november, de deadline waarop kandidaten zich kunnen melden voor de voorzittersverkiezing in maart 2027.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München verkeert in een stabiele toestand, maar zal nog wel enkele dagen in het ziekenhuis blijven. Dat heeft sportdirecteur Max Eberl laten weten aan persbureau DPA. De 40-jarige Kompany werd vrijdag onwel bij het bekijken van een training en zakte ineen.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft vrijdagavond in de Eredivisie met 3-2 gewonnen van Telstar. Het was de eerste overwinning in twee maanden tijd voor de club uit Deventer. Go Ahead heeft nu 14 punten uit tien wedstrijden en staat daarmee voorlopig achtste. Telstar blijft steken op 6 punten en staat zestiende.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is vrijdag bij een training onwel geworden en naar het ziekenhuis gebracht. De coach wordt in het ziekenhuis onderzocht en gemonitord, zo meldt de Duitse landskampioen.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het voetbalduel in de Franse competitie tussen Paris Saint-Germain en Olympique Lyon is op last van de politie uitgesteld vanwege de protesten in Parijs. Dat heeft de Franse competitie LFP vrijdag bekendgemaakt.
1 dag geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.
1 dag geleden