Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armstrong bevestigt: doping al rond 21-jarige leeftijd

Armstrong bevestigt: doping al rond 21-jarige leeftijd

NEW YORK (ANP) - Oud-wielrenner Lance Armstrong (48) heeft bevestigd dat hij al in het begin van zijn loopbaan verboden middelen tot zich nam. "Ik ga er nu niet meer om liegen. Ik ga je mijn waarheid vertellen. Ik was waarschijnlijk 21 jaar", antwoordde de gevallen Amerikaan op de vraag wanneer hij voor de eerste keer doping gebruikte.

Armstrong doet deze uitspraken in een nieuwe, tweedelige documentaire die door ESPN nog deze maand wordt uitgezonden. Cycling Weekly komt met de eerste citaten uit de vier uur lange reportage over de levenslang geschorste Texaan.

De bekentenis van Armstrong vormt eens te meer het bewijs dat hij in 1993 al niet meer schoon was toen hij in Oslo de wereldtitel op de weg veroverde. Later won hij onder meer zeven keer de Tour de France. Hij heeft onder meer die titels moeten inleveren, nadat hij begin 2013 op televisie bij Oprah Winfrey ronduit toegaf dat hij op grote schaal doping had gebruikt in zijn wielercarrière.

De Amerikaanse auteur Juliet Macur maakte in haar boek 'De Leugens van Lance' in 2014 al melding van het dopinggebruik bij Armstrong als jonge prof. Hij zou zelfs op 20-jarige leeftijd bij de Spelen van 1992 in Barcelona al verboden middelen hebben genomen.

Meer uit Sport

Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

7 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

12 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

1 dag geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

1 dag geleden