Armstrong bevestigt: doping al rond 21-jarige leeftijd
NEW YORK (ANP) - Oud-wielrenner Lance Armstrong (48) heeft bevestigd dat hij al in het begin van zijn loopbaan verboden middelen tot zich nam. "Ik ga er nu niet meer om liegen. Ik ga je mijn waarheid vertellen. Ik was waarschijnlijk 21 jaar", antwoordde de gevallen Amerikaan op de vraag wanneer hij voor de eerste keer doping gebruikte.
Armstrong doet deze uitspraken in een nieuwe, tweedelige documentaire die door ESPN nog deze maand wordt uitgezonden. Cycling Weekly komt met de eerste citaten uit de vier uur lange reportage over de levenslang geschorste Texaan.
De bekentenis van Armstrong vormt eens te meer het bewijs dat hij in 1993 al niet meer schoon was toen hij in Oslo de wereldtitel op de weg veroverde. Later won hij onder meer zeven keer de Tour de France. Hij heeft onder meer die titels moeten inleveren, nadat hij begin 2013 op televisie bij Oprah Winfrey ronduit toegaf dat hij op grote schaal doping had gebruikt in zijn wielercarrière.
De Amerikaanse auteur Juliet Macur maakte in haar boek 'De Leugens van Lance' in 2014 al melding van het dopinggebruik bij Armstrong als jonge prof. Hij zou zelfs op 20-jarige leeftijd bij de Spelen van 1992 in Barcelona al verboden middelen hebben genomen.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de kwartfinales van het masterstoernooi van Shanghai. De aanstaande nummer 1 van de wereldranglijst won met 7-6 (6) 4-6 7-6 (1) van Aleksandr Boeblik uit Kazachstan. Hij treft de Australiër Alex de Minaur in de volgende ronde.
10 uur geledenMOSKOU/ROTTERDAM (ANP) - De Russische gymfederatie is boos op Nederland, omdat regerend wereldkampioene meerkamp Angelina Melnikova geen visum heeft gekregen om in Rotterdam mee te kunnen doen aan de WK turnen. Ook twee andere topturnsters, Viktoria Listoenova en Anna Kalmykova, is een visum ontzegd.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.
13 uur geledenKIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
1 dag geleden