Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armoedefonds: hulporganisaties krijgen weer meer hulpvragen

Armoedefonds: hulporganisaties krijgen weer meer hulpvragen

ROSMALEN (ANP) - Lokale armoedehulporganisaties krijgen steeds meer hulpvragen van mensen. Uit een enquête van het Armoedefonds onder 480 lokale organisaties komt naar voren dat de helft verwacht dat het de komende tijd nog drukker gaat worden.

Volgens het fonds is geen sprake van een eenmalige constatering. "Het is een zorgwekkende trend die het Armoedefonds al meerdere jaren op rij ziet en die door deze nieuwste cijfers wederom bevestigd wordt", zegt directeur Henk de Graaf in een rapport. "Mensen worstelen met huishoudelijke kosten, schulden en een gebrek aan financiële buffers. Hulporganisaties zien daardoor veel vraag naar menstruatieproducten, wasmiddel, shampoo, deodorant en andere verzorgingsproducten."

Vooral alleenstaande ouders melden zich vaker bij lokale hulporganisaties, zegt het fonds. Ook vluchtelingen en stellen met kinderen kampen met armoedeproblematiek en melden zich vaker met een hulpvraag.

Het Armoedefonds zegt dat het minimumloon omhoog moet, en dat de uitkeringen ook moeten stijgen. "Mensen hebben een inkomen nodig dat hen niet alleen in staat stelt om te overleven, maar ook om volwaardig deel te nemen aan de maatschappij", aldus het fonds. Verder pleit het fonds voor "structurele financiële zekerheid" voor de lokale hulporganisaties. Een grote meerderheid van de ondervraagde organisaties verwacht dat het aantal hulpvragen de komende tijd zal toenemen, zo meldt het fonds.

Meer uit Binnenland

Van Weel: snel besluit nodig Russische tegoeden voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het eens over de koers die de EU moet volgen bij de vredesonderhandelingen over Oekraïne. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) na een ingelast digitaal overleg over Oekraïne tegen het ANP. De EU moet Oekraïne op alle mogelijke manieren blijven ondersteunen en Europa moet een rol blijven spelen bij de onderhandelingen over vrede, zei Van Weel. Ook moet snel een besluit worden genomen over de inzet van Russische bevroren tegoeden.

1 uur geleden
Impact cyberaanvallen steeds vaker merkbaar in dagelijks leven

DEN HAAG (ANP) - De impact van cyberaanvallen is steeds vaker te merken in het dagelijkse leven buiten de digitale wereld om, schrijft de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in het jaarlijkse Cybersecuritybeeld. De incidenten hebben nog niet geleid tot "maatschappelijke ontwrichting of significante impact op de nationale veiligheid", maar die potentie was er wel, volgens de NCTV.

3 uur geleden
Amsterdam wil af van fatbikes in drukke gebieden

AMSTERDAM (ANP) - Als het aan het stadsbestuur ligt, verdwijnen fatbikes in Amsterdam uit de drukke gebieden. Het college van B&W gaat bekijken of dat via een plaatselijke verordening kan worden geregeld. Amsterdam vindt dat het Rijk te lang doet over beleid tegen de overlast van fatbikes.

5 uur geleden
Burgemeesters: aanpak van vrouwengeweld begint met erover praten

DEN HAAG (ANP) - De aanpak van geweld tegen vrouwen en meisjes begint door erover te praten. Dat concludeerden enkele Zuid-Hollandse burgemeesters op een bijeenkomst op het provinciehuis in Den Haag in het kader van de internationale campagne Orange the World, die aandacht vraagt voor vrouwengeweld.

5 uur geleden
Code geel van kracht in meerdere provincies wegens mist

DE BILT (ANP) - In meerdere provincies is woensdag code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. Aanvankelijk ging het om de provincies Friesland, Groningen, Drenthe en Overijssel. Daar komen nu Noord-Holland en Flevoland bij.

6 uur geleden
Code geel om dichte mist uitgebreid met Overijssel

DE BILT (ANP) - Ook in Overijssel is code geel van kracht wegens mist, meldt het KNMI. De waarschuwing in de provincie geldt tot 11.00 uur.

7 uur geleden
Dit jaar al ruim 500 nepagenten aangehouden door politie

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft dit jaar tot en met de maand oktober al 502 verdachten aangehouden die zich voordeden als politieagent om zo waardevolle spullen afhandig te maken van slachtoffers. Dat zijn er fors meer dan in het hele jaar 2023, toen er 127 nepagenten werden aangehouden. Vorig jaar ging het in totaal om 357 arrestaties. De politie bevestigt woensdag berichtgeving hierover door NU.nl.

7 uur geleden