Armoedefonds deelt ruim 13.000 schoolspullenpassen uit
DEN BOSCH (ANP) - Stichting Armoedefonds heeft dit jaar ruim 13.000 schoolspullenpassen uitgedeeld. Daarmee kunnen kinderen voor vijftig euro aan schoolspullen kopen voor het nieuwe schooljaar, zoals een agenda, schriften of gymspullen. Vorig jaar kregen zo'n 10.000 kinderen de pas.
Het Armoedefonds zag het aantal aanvragen voor de schoolspullenpas de afgelopen jaren sterk stijgen. Waar het er vorig jaar ongeveer 14.000 waren, kregen in 2019 nog 5672 kinderen een pas. Dit jaar waren er ruim 16.000 aanvragen, die lopen via lokale hulporganisaties, zoals bijvoorbeeld de Voedselbank. Zo'n organisatie geeft bij het Armoedefonds aan welke kinderen in hun regio de pas nodig hebben.
Het fonds verklaart de toename deels door de toegenomen bekendheid van de pas en het Armoedefonds. "Aan de andere kant zien we ook dat de kosten die mensen voor school maken, dus voor schoolspullen en andere zaken rond de overstap van de basisschool naar de middelbare, de laatste jaren licht gestegen zijn", zegt woordvoerster Irene Verspeek. "Het kost veel mensen in de praktijk meer moeite om die kosten op te kunnen vangen."
Geldgebrek
Dat niet alle 16.000 aanvragen konden worden ingewilligd heeft te maken met geldgebrek, zegt Verspeek. "Het komt nog wel eens voor dat er later nog geld binnenkomt, dan kunnen we soms nog ophogen. Maar de tijd daarvoor is nu krap, zo kort voor het nieuwe schooljaar." De organisatie noemt het "heel erg zuur" dat niet alle kinderen dit keer een pas konden krijgen, ook omdat veel van hen door de coronamaatregelen een "extra zwaar jaar" achter de rug hebben.
Volgens het Armoedefonds is het hebben van alle schoolspulletjes belangrijk om mee te kunnen komen in de klas, zowel qua onderwijs als op sociaal vlak. "Wanneer een kind niet of met onvoldoende schoolspullen uitgerust is, start hij of zij de middelbare schoolcarrière al op de eerste dag met een achterstand."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee slachtoffers van de explosie in een gebouw aan de Remijde in Amsterdam Nieuw-West, nabij de Osdorper Ban, zijn zwaargewond. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft meerdere katten uit de flat gehaald die naast het pand in Amsterdam Nieuw-West ligt waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was. Dat ziet een ANP-verslaggever. Brandweermannen gingen rond 11.00 uur de flat in met meerdere kattenbenches.
44 minuten geledenVOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48) hebben het gerechtshof vrijdag gevraagd om minimaal anderhalf jaar voorbereidingstijd voor de verdediging van de Marengo-hoofdverdachte. De periode zou in moeten gaan in september. Het proces zou hierdoor stil komen te liggen tot maart 2028, concludeerde de voorzitter van het gerechtshof. Als het hof niet aan de gevraagde voorwaarden voldoet, zullen de advocaten de verdediging weer neerleggen, zei Ronald van der Horst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Stadgenoot is enorm geschrokken en leeft mee met de bewoners en andere betrokkenen rond de explosie in Amsterdam Nieuw-West. Dat meldt de corporatie op de site, waar ze een liveblog heeft geopend. Na de knal bij een flatgebouw aan de straat Remijden zijn zeker vierhonderd mensen geëvacueerd, onder wie huurders van de corporatie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is vrijdagochtend naar de plek in Amsterdam Nieuw-West gegaan waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie had plaatsgevonden. De burgemeester sprak op de locatie aan de Remijden, nabij de Osdorper Ban, met een aantal brandweermannen en andere hulpverleners.
3 uur geleden