'Armoedebestrijders zien toename vraag naar voedsel door corona'
ROSMALEN (ANP) - Armoedebestrijders zien vanwege de coronacrisis het aantal hulpaanvragen voor levensmiddelen flink toenemen. Dat concludeert Stichting Armoedefonds na een inventarisatie onder tientallen organisaties voor armoedebestrijding. De ondervraagden denken dat in de zomer het aantal mensen dat hulp nodig heeft nog verder zal toenemen, vanwege meer faillissementen.
Sommige armoedebestrijdingsorganisaties zien stijgingen van hulpaanvragen voor voedsel tot bijna 100 procent, aldus de stichting. "De toename komt vooral van de groep tweeverdieners van wie het contract van één van hen niet is verlengd, van mensen uit de horeca met een nulurencontract en van zzp'ers", zegt directeur Jacco van den Essenburg van Stichting Burgerinitiatief Woudenberg.
Volgens een andere organisatie, stichting IDO in Lelystad, hangt de forse toename samen met het hamstergedrag in supermarkten. "De afgelopen weken verdwenen de huismerken als eerste uit de supermarkt", vertelt IDO-directeur Veerle Rooze. "Toen mensen ineens noodgedwongen aan de A-merken moesten, ontstond er bij ons een stijging. Sommigen kunnen zich dat eenvoudigweg niet veroorloven." Voor de coronacrisis stonden er circa 130 mensen bij de stichting geregistreerd die regelmatig voor een maaltijd langskomen, nu zijn het er 234.
Kleding
Ook hulpaanvragen voor bijvoorbeeld kleding of leermiddelen zijn in opmars, toont het onderzoek. Sommige organisaties zien meer aanvragen voor laptops voor kinderen, om school op afstand te kunnen volgen. De stijgingen van hulpaanvragen die niet zijn gerelateerd aan voedsel, zijn in de afgelopen weken met 5 tot 10 procent toegenomen.
Een op de vijf Nederlanders zag zijn inkomen in maart dalen als gevolg van de coronacrisis, toont eerder onderzoek van het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud). Een op de drie huishoudens verwacht de komende maanden moeilijk rond te kunnen komen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkiezingsoverwinning van Péter Magyar "markeert een nieuwe stap voor Hongarije en de EU, met hoop op herstel van de democratie, rechtsstaat en Europese samenwerking", schrijft premier Rob Jetten op X. Hij feliciteert de oppositieleider, die volgens eerste tellingen van het Kiesbureau premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden uit coalitiepartijen VVD en CDA hebben verheugd gereageerd op het bericht dat de Hongaarse oppositieleider Péter Magyar de verkiezingsoverwinning heeft geclaimd. Eerste tellingen van het Kiesbureau wijzen erop dat hij de zittende premier Viktor Orbán ruimschoots verslaat. "De Hongaren hebben luid en duidelijk gesproken!", reageert Ruben Brekelmans van de VVD op X.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
9 uur geleden