Arminia Bielefeld in bekerfinale na zege op Bayer Leverkusen
BIELEFELD (ANP) - Stuntploeg Arminia Bielefeld heeft de finale van het Duitse bekertoernooi bereikt. De ploeg van coach Michel Kniat, die uitkomt in de 3. Bundesliga, versloeg in de halve finale in eigen huis bekerhouder Bayer Leverkusen met 2-1.
Arminia schakelde op weg naar de halve finale Bundesliga-clubs Union Berlin, SC Freiburg en Werder Bremen uit. Bayer Leverkusen schakelde eerder in het toernooi Bayern München uit en had in de kwartfinale een verlenging nodig om zich te ontdoen van 1. FC Köln.
Jonathan Tah opende al vroeg in de eerste helft de score voor de titelhouder en landskampioen uit Leverkusen, waar ook Jeremie Frimpong een basisplaats had. Maar Arminia kwam al snel terug. Marius Wörl schoot enkele minuten later de gelijkmaker binnen. Diep in de extra tijd van de eerste helft zorgde Maximilian Grosser zelfs voor de voorsprong van de thuisploeg. Hij kreeg zijn rechtervoet goed tegen de bal bij een vrije trap van Louis Oppie en liet doelman Lukas Hradecky kansloos.
Tweede helft
Leverkusen-coach Xabi Alonso bracht in de tweede helft aanvaller Victor Boniface, maar de titelhouder kon maar niet echt tot grote kansen komen. Arminia hield stand en bereikt voor de eerste keer in de clubhistorie de finale van de DFB Pokal.
Bielefeld is de eerste ploeg van het derde niveau in Duitsland die de finale haalt sinds Union Berlin in 2001. De Berlijners verloren de finale toen van Schalke 04.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
1 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
17 uur geleden