Armin van Buuren en Chef'Special warmen Oranjefans op met EK-lied
HAMBURG (ANP) - Armin van Buuren en Chef'Special hebben zondagochtend met hun speciale EK-lied Larger Than Life de menigte op het fanplein in Hamburg opgewarmd voor de mars door de stad en de eerste groepswedstrijd van Oranje.
"Wij hebben mad veel respect voor jullie allemaal", zei zanger Joshua Nolet. "Jullie zijn de vroege vogels, jullie zijn het Oranjelegioen, door jullie worden we kampioen." Het Nederlands elftal trapt om 15.00 uur af tegen Polen in het Volksparkstadion.
Rond 08.45 uur gingen de hekken van het fanplein open. Ondanks de lichte regen stroomden bij de opening al honderden fans het plein op. Al snel waren dat er enkele duizenden. "Wij waren echt bang dat er drie man en een paardenkop zouden staan, maar dat bleek niet zo te zijn", zegt Armin van Buuren tegen het ANP. De twee waren gevraagd om het publiek om 09.30 uur op te warmen met hun EK-nummer Larger Than Life.
Het vroege tijdstip was voor de dj ongebruikelijk. "Het was inderdaad een beetje vroeg. Normaal ben ik dat natuurlijk ook niet gewend, het is eerder 21.30 uur 's avonds." Volgens Van Buuren had het vroege tijdstip te maken met de autoriteiten die mensen vroeg en veilig naar het Volksparkstadion willen laten gaan. Nederland begint daar om 15.00 uur aan de eerste groepswedstrijd tegen Polen. "Het was dat of niks, dus dan maar dat." De dj volgt de wedstrijd zelf in het stadion. Hij verwacht een 3-1 overwinning voor Oranje.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.
1 uur geledenDE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.
2 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
10 uur geleden