Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armin van Buuren en Chef'Special warmen Oranjefans op met EK-lied

Armin van Buuren en Chef'Special warmen Oranjefans op met EK-lied

HAMBURG (ANP) - Armin van Buuren en Chef'Special hebben zondagochtend met hun speciale EK-lied Larger Than Life de menigte op het fanplein in Hamburg opgewarmd voor de mars door de stad en de eerste groepswedstrijd van Oranje.

"Wij hebben mad veel respect voor jullie allemaal", zei zanger Joshua Nolet. "Jullie zijn de vroege vogels, jullie zijn het Oranjelegioen, door jullie worden we kampioen." Het Nederlands elftal trapt om 15.00 uur af tegen Polen in het Volksparkstadion.

Rond 08.45 uur gingen de hekken van het fanplein open. Ondanks de lichte regen stroomden bij de opening al honderden fans het plein op. Al snel waren dat er enkele duizenden. "Wij waren echt bang dat er drie man en een paardenkop zouden staan, maar dat bleek niet zo te zijn", zegt Armin van Buuren tegen het ANP. De twee waren gevraagd om het publiek om 09.30 uur op te warmen met hun EK-nummer Larger Than Life.

Het vroege tijdstip was voor de dj ongebruikelijk. "Het was inderdaad een beetje vroeg. Normaal ben ik dat natuurlijk ook niet gewend, het is eerder 21.30 uur 's avonds." Volgens Van Buuren had het vroege tijdstip te maken met de autoriteiten die mensen vroeg en veilig naar het Volksparkstadion willen laten gaan. Nederland begint daar om 15.00 uur aan de eerste groepswedstrijd tegen Polen. "Het was dat of niks, dus dan maar dat." De dj volgt de wedstrijd zelf in het stadion. Hij verwacht een 3-1 overwinning voor Oranje.

Meer uit Binnenland

Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

57 minuten geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

2 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

5 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

5 uur geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

12 uur geleden
Nieuwe beheerder DigiD mag alleen Europees zijn

DEN HAAG (ANP) - Het volgende bedrijf dat een deel van DigiD gaat beheren, moet Europees zijn. Staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat de aanbesteding voor het contract na augustus 2028 loopt via de Aanbestedingswet Defensie en Veiligheid (ADV).

13 uur geleden
Burgemeester Marcouch: drie demonstraties bij eerste concert Ye

ARNHEM (ANP) - Er zijn tot nu toe drie demonstraties bij de gemeente Arnhem aangemeld rondom het concert van rapper Ye aanstaande zaterdag in de GelreDome. Dat zegt de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch. Het gaat om een demonstratie van het CIDI en twee "individuen".

14 uur geleden