Armin van Buuren en Chef'Special warmen Oranjefans op met EK-lied
HAMBURG (ANP) - Armin van Buuren en Chef'Special hebben zondagochtend met hun speciale EK-lied Larger Than Life de menigte op het fanplein in Hamburg opgewarmd voor de mars door de stad en de eerste groepswedstrijd van Oranje.
"Wij hebben mad veel respect voor jullie allemaal", zei zanger Joshua Nolet. "Jullie zijn de vroege vogels, jullie zijn het Oranjelegioen, door jullie worden we kampioen." Het Nederlands elftal trapt om 15.00 uur af tegen Polen in het Volksparkstadion.
Rond 08.45 uur gingen de hekken van het fanplein open. Ondanks de lichte regen stroomden bij de opening al honderden fans het plein op. Al snel waren dat er enkele duizenden. "Wij waren echt bang dat er drie man en een paardenkop zouden staan, maar dat bleek niet zo te zijn", zegt Armin van Buuren tegen het ANP. De twee waren gevraagd om het publiek om 09.30 uur op te warmen met hun EK-nummer Larger Than Life.
Het vroege tijdstip was voor de dj ongebruikelijk. "Het was inderdaad een beetje vroeg. Normaal ben ik dat natuurlijk ook niet gewend, het is eerder 21.30 uur 's avonds." Volgens Van Buuren had het vroege tijdstip te maken met de autoriteiten die mensen vroeg en veilig naar het Volksparkstadion willen laten gaan. Nederland begint daar om 15.00 uur aan de eerste groepswedstrijd tegen Polen. "Het was dat of niks, dus dan maar dat." De dj volgt de wedstrijd zelf in het stadion. Hij verwacht een 3-1 overwinning voor Oranje.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
13 uur geleden