Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armin Laschet zinspeelt op vertrek als leider van CDU

Armin Laschet zinspeelt op vertrek als leider van CDU

BERLIJN (ANP) - De Duitse politicus Armin Laschet heeft tijdens een persconferentie in Berlijn gezinspeeld op zijn vertrek als leider van de CDU, maar kondigde niet zoals verwacht zijn ontslag aan. Duitse media meldden kort daarvoor dat Laschet zijn functie zou neerleggen als gevolg van de verkiezingsnederlaag van zijn partij.

De christendemocratische CDU en zusterpartij CSU leden onder leiding van Laschet een historische nederlaag bij de parlementsverkiezingen van 26 september. Hij vindt dat de CDU toe is aan een reorganisatie en nieuwe mensen nodig heeft aan de top. De politicus zal een datum voorstellen voor een partijcongres om "de personele kwesties aan te pakken".

Laschet werd binnen de christendemocraten aangewezen als de opvolger van vertrekkend bondskanselier Angela Merkel. Hij versloeg CSU-leider Mark Söder in de interne strijd om het kandidaat-kanselierschap, maar wist niet genoeg kiezers achter zich te krijgen om het conservatieve blok te verzekeren van een nieuwe termijn in de regering.

Schandalen

De CDU/CSU werd bij de verkiezingen de tweede partij van Duitsland, achter de sociaaldemocraten (SPD) van Olaf Scholz. Dat kwam mede door de impopulariteit van Laschet. Hij werd in de aanloop naar de verkiezing achtervolgd door schandalen. Zo lag Laschet onder vuur omdat hij aan het lachen was tijdens een toespraak van de president tijdens hun bezoek aan een door overstromingen getroffen gebied.

Ondanks dat het conservatieve blok met 24,1 procent van de stemmen te maken had met het slechtste landelijke verkiezingsresultaat van de partij ooit, maakte Laschet vaak duidelijk alsnog een regering te willen vormen. Het liefst met De Groenen en de FDP. Die zijn donderdag gestart met formele coalitiegesprekken met de SPD en gaan daar maandag mee verder, maar sluiten latere onderhandelingen met de CDU/CSU nog niet uit.

Meer uit Buitenland

Oplopend dodental door besmette fentanyl in Argentinië

BUENOS AIRES (ANP) - Zeker 87 mensen zijn in Argentinië overleden nadat ze in ziekenhuizen besmette fentanyl toegediend hadden gekregen, zo heeft een rechter die de zaak onderzoekt woensdag bekendgemaakt. De pijnstiller bevatte volgens de autoriteiten de bacteriën Klebsiella pneumoniae en Ralstonia pickettii.

2 uur geleden
Ngo's roepen op tot einde belemmeringen bij levering hulp Gaza

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd ngo's roepen samen op tot de opheffing van de belemmeringen bij de levering van hulpgoederen aan de Gazastrook. Ze pleiten voor druk op Israël om een einde te maken aan "het gebruik van hulp als wapen". De verklaring is ondertekend door onder meer Save the Children, CARE, Artsen zonder Grenzen en Oxfam.

2 uur geleden
Spanje zoekt hulp bij aanpak van branden

MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.

6 uur geleden
Weinstein dit jaar opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP) - Voormalig filmproducent Harvey Weinstein komt in New York voor de derde keer voor de rechter voor het seksueel misbruik van voormalig actrice Jessica Mann. De rechter wil dat het proces nog dit jaar plaatsvindt, bericht het Amerikaanse NBC News.

8 uur geleden
Peru verleent amnestie na strijd tegen guerrillastrijders

LIMA (ANP/RTR/AFP) - Peru verleent amnestie aan militair personeel, politieagenten en leden van zelfverdedigingsgroepen die worden beschuldigd van deelname aan een bloedige campagne tegen linkse guerrillastrijders tussen 1980 en 2000. President Dina Boluarte heeft een wet hierover ondertekend ondanks bezwaren van mensenrechtenorganisaties.

8 uur geleden
Bondgenoten: geen besluiten over vredesproces zonder Oekraïne

LONDEN (ANP) - De coalitie van bereidwillige landen die Oekraïne na de oorlog willen helpen beschermen, herhaalt dat Oekraïne betrokken moet zijn bij het bepalen van het pad naar vrede in het land. Dat verklaren de drie voorzitters van het overleg van woensdag. Het gaat om de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz.

8 uur geleden
Trump wil na goed gesprek met Poetin 'vrijwel meteen' vervolg

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt heel snel een tweede overlegronde te willen als zijn aankomende gesprek met de Russische leider Vladimir Poetin goed verloopt. Daar kan dan ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aanwezig zijn, vertelde Trump op een bijeenkomst in het Kennedy Center.

10 uur geleden