Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armenië wil snel met Rusland praten over bescherming

Armenië wil snel met Rusland praten over bescherming

JEREVAN (ANP/AFP) - Armenië, dat is verwikkeld in een gewapend conflict met Azerbeidzjan, wil met Rusland in gesprek over bescherming. De Armeense premier Nikol Pasjinian stuurt aan op spoedoverleg met de Russische president Vladimir Poetin over "wat voor hulp de Russische federatie kan bieden aan Armenië om zijn veiligheid te garanderen", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van Armenië.

Het conflict tussen ex-Sovjetrepublieken Armenië en Azerbeidzjan laaide eind september op. Het draait om de bergachtige regio Nagorno-Karabach. Dat gebied maakt volgens de internationale gemeenschap deel uit van Azerbeidzjan, maar wordt bestuurd door Armeense separatisten. De strijdende partijen stemden de afgelopen weken herhaaldelijk in met een wapenstilstand, maar het geweld ging daarna gewoon door. Er zouden zeker 1200 doden zijn gevallen.

Rusland heeft een militaire basis in Armenië en een defensieverdrag met dat land. Er is vastgelegd dat Moskou de Armeniërs te hulp moet komen bij een aanval op hun grondgebied. Die afspraak heeft volgens de Russische regering echter geen betrekking op Nagorno-Karabach. Pasjinian zou in zijn brief aan Poetin hebben benadrukt dat de strijd steeds dichter bij de grenzen van zijn land wordt gevoerd. Hij stelde ook dat buurland Azerbeidzjan steun krijgt van Turkije.

Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken liet weten dat "noodzakelijke bijstand" geboden zal worden als de strijd zich verplaatst naar Armeens grondgebied. Het departement riep de twee partijen ook op de gevechten onmiddellijk te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Trump dineert met topman Anthropic, maar blijft bij AI-standpunt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zondagavond dineert met Dario Amodei, de topman van AI-bedrijf Anthropic. Amodei is één van de prominenten uit de AI-wereld die oproepen de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te vertragen.

7 minuten geleden
Partij Le Pen kan voor het eerst fractie vormen in Franse Senaat

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) heeft voor het eerst sinds haar oprichting genoeg zetels om samen met haar bondgenoot UDR een fractie te kunnen vormen in de Senaat. Dat heeft partijvoorzitter Jordan Bardella meegedeeld na de verkiezingen voor het hogerhuis.

3 uur geleden
Paus Leo belooft actie tegen misbruik kinderen door geestelijken

LOURDES (ANP/RTR) - Paus Leo heeft zondag tijdens een ontmoeting met Franse slachtoffers van misbruik opnieuw zijn vastberadenheid uitgesproken om een einde te maken aan het misbruik van kinderen door katholieke geestelijken. Dat meldde het Vaticaan enkele uren nadat de paus de Kerk had opgeroepen haar eigen tekortkomingen te erkennen en haar "diepe wonden" te helen.

4 uur geleden
Servische president Vučić treedt af in verband met verkiezingen

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft zondag zijn aftreden aangekondigd. Daarmee maakt hij een einde aan zijn tweede en laatste ambtstermijn van vijf jaar en maakt hij de weg vrij voor vervroegde presidentsverkiezingen. Het aftreden van Vučić was verwacht.

5 uur geleden
Man (84) rijdt echtgenote dood tijdens parkeren in Duitsland

NIEDERHAUSEN (ANP/DPA) - Een 84-jarige man heeft zondag in de West-Duitse plaats Niederhausen tijdens het parkeren zijn echtgenote doodgereden, meldt de politie. Bij het achteruit inparkeren botste de man tegen een geparkeerd voertuig aan. Vervolgens reed hij om onbekende redenen hard vooruit, waarbij hij zijn 80-jarige vrouw raakte, die voor de auto stond.

5 uur geleden
Tv-station van rebellen in Tigray geraakt door drone

MEKELLE (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van de lokale omroep in het noorden van Ethiopië, Tigrai TV, is geraakt door een drone, zeggen journalisten van de zender tegen persbureau AFP. De omroep staat bekend als belangrijk medium voor de rebellen in Tigray, waar afgelopen week het geweld met het regeringsleger weer escaleerde.

7 uur geleden
Trump verwacht deze week nieuwe gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen nieuwssite Axios gezegd dat hij komende week nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht. Zaterdag wees hij een Iraans voorstel voor het heropenen van de Straat van Hormuz nog af, maar Iran zei zondag nog te wachten op een officiële reactie.

7 uur geleden