Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armenië weert door Rusland geleide militaire oefening

Armenië weert door Rusland geleide militaire oefening

JEREVAN (ANP/RTR/AFP) - Armenië wil dit jaar geen gastheer zijn voor militaire oefeningen van het door Rusland geleide defensiebondgenootschap (CSTO) van zes voormalige Sovjetrepublieken. De Armeense premier Nikol Pasjinian gaf met die aankondiging uiting aan zijn groeiende frustratie over Moskou. Het is onder de huidige omstandigheden "onredelijk" deze oefeningen in Armenië te laten plaatsvinden, zei Pasjinian.

De regeringsleider hekelde in november dat de alliantie zijn land in september onvoldoende had beschermd toen er gevechten uitbraken tussen Armenië en Azerbeidzjan rond de enclave Nagorno-Karabach, waarbij ruim tweehonderd doden vielen. Hij trok toen in het bijzijn van de Russische president Vladimir Poetin het nut van de CSTO in twijfel. Pasjinian noemde het destijds deprimerend dat het CSTO-lidmaatschap van Armenië Azerbeidzjan niet heeft afgeschrikt.

Hij zei dinsdag geen kritiek te hebben op de Russische vredeshandhavers die rond Nagorno-Karabach zijn ingezet. Wel is hij bezorgd omdat zij er niet in zijn geslaagd de enige weg die Armenië verbindt met de overwegend etnisch-Armeense enclave te heropenen. Deze Lachin-corridor werd vorige maand geblokkeerd door Azerbeidzjanen die zichzelf identificeerden als milieuactivisten. De blokkade kan volgens Armenië leiden tot een humanitaire crisis in de regio.

Naast Rusland en Armenië maken Belarus, Kazachstan, Tadzjikistan en Kirgizië deel uit van de alliantie. Rusland geldt als de dominante speler binnen de groep.

Meer uit Buitenland

Vrijdag gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Oekraïense en Russische delegaties die naar Istanbul zijn gekomen zullen vrijdag met elkaar om de tafel gaan, meldt het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zal ook een Turks team aanschuiven bij de onderhandelingen.

5 uur geleden
VN oneens met plan voor hulp aan Gaza

NEW YORK (ANP/AFP) - Het plan van een nieuwe, door de Verenigde Staten gesteunde humanitaire organisatie in Gaza is niet in lijn met de basisprincipes van de Verenigde Naties, zegt een woordvoerder van de VN donderdag. De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) wil hulp in Gaza distribueren vanuit beveiligde distributiepunten, maar de VN zullen daar niet aan deelnemen.

6 uur geleden
Geweld bij pro-Palestijns protest in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Een pro-Palestijns protest in Berlijn is uitgemond in geweld tussen de betogers en de politie. De politie roept de aanwezigen op om te vertrekken en heeft volgens Duitse media al twintig tot dertig aanhoudingen verricht. Er waren ruim duizend demonstranten.

6 uur geleden
Costa sluit toetreding Albanië tot EU voor 2030 niet uit

TIRANA (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa sluit niet uit dat Albanië voor 2030 kan toetreden tot de Europese Unie, zei hij donderdag tijdens een persconferentie met de Albanese premier Edi Rama. "Als Albanië in hetzelfde tempo blijft leveren, is dat heel goed mogelijk. Maar het hangt ervan af of Albanië op dezelfde weg doorgaat of niet."

7 uur geleden
EU-defensiechefs roepen politiek op besluiten te nemen

BRUSSEL (ANP) - Het geduld van EU-defensiechefs raakt op. De politiek moet niet langer praten over een eventuele missie in Oekraïne of investeringen in defensie, maar besluiten nemen. Dat was de boodschap van de defensiechefs na afloop van een bijeenkomst in Brussel.

8 uur geleden
Zelensky stuurt delegatie naar Istanbul voor gesprek met Rusland

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.

11 uur geleden
Duitsland weigert meer mensen aan de grens

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.

11 uur geleden