Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armenië weert door Rusland geleide militaire oefening

Armenië weert door Rusland geleide militaire oefening

JEREVAN (ANP/RTR/AFP) - Armenië wil dit jaar geen gastheer zijn voor militaire oefeningen van het door Rusland geleide defensiebondgenootschap (CSTO) van zes voormalige Sovjetrepublieken. De Armeense premier Nikol Pasjinian gaf met die aankondiging uiting aan zijn groeiende frustratie over Moskou. Het is onder de huidige omstandigheden "onredelijk" deze oefeningen in Armenië te laten plaatsvinden, zei Pasjinian.

De regeringsleider hekelde in november dat de alliantie zijn land in september onvoldoende had beschermd toen er gevechten uitbraken tussen Armenië en Azerbeidzjan rond de enclave Nagorno-Karabach, waarbij ruim tweehonderd doden vielen. Hij trok toen in het bijzijn van de Russische president Vladimir Poetin het nut van de CSTO in twijfel. Pasjinian noemde het destijds deprimerend dat het CSTO-lidmaatschap van Armenië Azerbeidzjan niet heeft afgeschrikt.

Hij zei dinsdag geen kritiek te hebben op de Russische vredeshandhavers die rond Nagorno-Karabach zijn ingezet. Wel is hij bezorgd omdat zij er niet in zijn geslaagd de enige weg die Armenië verbindt met de overwegend etnisch-Armeense enclave te heropenen. Deze Lachin-corridor werd vorige maand geblokkeerd door Azerbeidzjanen die zichzelf identificeerden als milieuactivisten. De blokkade kan volgens Armenië leiden tot een humanitaire crisis in de regio.

Naast Rusland en Armenië maken Belarus, Kazachstan, Tadzjikistan en Kirgizië deel uit van de alliantie. Rusland geldt als de dominante speler binnen de groep.

Meer uit Buitenland

Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

15 minuten geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

18 minuten geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.

1 uur geleden
Amerikanen spreken Russen en Chinezen in Genève over kernwapens

GENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.

1 uur geleden
Ontboden ambassadeur VS komt niet opdagen bij Frans ministerie

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.

2 uur geleden
Zoon van Rob Reiner pleit onschuldig in moordzaak ouders

LOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
Rechter blokkeert publicatie rapport geheime documenten Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.

4 uur geleden