Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armenië weert door Rusland geleide militaire oefening

Armenië weert door Rusland geleide militaire oefening

JEREVAN (ANP/RTR/AFP) - Armenië wil dit jaar geen gastheer zijn voor militaire oefeningen van het door Rusland geleide defensiebondgenootschap (CSTO) van zes voormalige Sovjetrepublieken. De Armeense premier Nikol Pasjinian gaf met die aankondiging uiting aan zijn groeiende frustratie over Moskou. Het is onder de huidige omstandigheden "onredelijk" deze oefeningen in Armenië te laten plaatsvinden, zei Pasjinian.

De regeringsleider hekelde in november dat de alliantie zijn land in september onvoldoende had beschermd toen er gevechten uitbraken tussen Armenië en Azerbeidzjan rond de enclave Nagorno-Karabach, waarbij ruim tweehonderd doden vielen. Hij trok toen in het bijzijn van de Russische president Vladimir Poetin het nut van de CSTO in twijfel. Pasjinian noemde het destijds deprimerend dat het CSTO-lidmaatschap van Armenië Azerbeidzjan niet heeft afgeschrikt.

Hij zei dinsdag geen kritiek te hebben op de Russische vredeshandhavers die rond Nagorno-Karabach zijn ingezet. Wel is hij bezorgd omdat zij er niet in zijn geslaagd de enige weg die Armenië verbindt met de overwegend etnisch-Armeense enclave te heropenen. Deze Lachin-corridor werd vorige maand geblokkeerd door Azerbeidzjanen die zichzelf identificeerden als milieuactivisten. De blokkade kan volgens Armenië leiden tot een humanitaire crisis in de regio.

Naast Rusland en Armenië maken Belarus, Kazachstan, Tadzjikistan en Kirgizië deel uit van de alliantie. Rusland geldt als de dominante speler binnen de groep.

Meer uit Buitenland

China houdt tweede dag van grootschalige oefeningen bij Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/RTR) - China is dinsdag begonnen aan de tweede dag van grootschalige militaire oefeningen rond Taiwan die een volledige blokkade van het eiland simuleren. Taipei spreekt van "militaire intimidatie", waarbij met scherp wordt geschoten op zee en in de lucht.

1 uur geleden
Britse koninklijke onderscheiding voor voetbalcoach Wiegman

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman is door de Britse koning Charles benoemd tot Honorary Dame Commander of the Most Excellent Order of the British Empire (DBE) voor haar uitzonderlijke bijdrage aan het voetbal. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

3 uur geleden
Zelensky: zonder steun van de VS kunnen we de oorlog niet winnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land de oorlog tegen Rusland alleen kan winnen als de Verenigde Staten blijven helpen. Zonder die steun wordt het volgens hem erg moeilijk voor Oekraïne, zei Zelensky maandag in een interview met de Amerikaanse zender Fox News.

3 uur geleden
Schutters Bondi Beach handelden alleen, zegt politie

SYDNEY (ANP/AFP) - De vader en zoon die verantwoordelijk worden gehouden voor de dodelijke aanslag op Bondi Beach op 14 december hebben volgens de politie alleen gehandeld. Er zijn geen aanwijzingen dat het tweetal deel uitmaakte van een grotere terreurcel of werd aangestuurd door anderen.

3 uur geleden
Bouw 280 kilometer lang hek op grens Letland en Rusland afgerond

RIGA (ANP/DPA) - Letland heeft de bouw van een hek langs de hele grens met Rusland afgerond. De regering in Riga had daartoe besloten na de Russische inval in Oekraïne. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Rihards Kozlovskis vormt Rusland ook een bedreiging voor Letland en moet de grens daarom goed bewaakt worden.

8 uur geleden
Trump zegt dat wederopbouw Gaza snel zal beginnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De wederopbouw in de Gazastrook zal volgens de Amerikaanse president Donald Trump binnenkort beginnen. Trump ontvangt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en zei bij zijn aankomst dat hij ook hoopt dat de volgende fase van het staakt-het-vuren snel zal ingaan.

10 uur geleden
Trump herhaalt claim dat VS Venezolaanse gronddoelen aanvielen

MIAMI (ANP/RTR) - De VS hebben een aanmeerplek in Venezuela aangevallen waar drugstransporten zouden worden voorbereid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in reactie op vragen van journalisten voorafgaand aan zijn ontmoeting met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in zijn resort Mar-a-Lago. Volgens Trump zou er een "flinke explosie" hebben plaatsgevonden. Bewijs voor zijn claim leverde hij niet, noch details. Desgevraagd wilde Trump geen antwoord geven op de vraag welke instantie verantwoordelijk was voor de vermeende aanval.

10 uur geleden