Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armenië en Azerbeidzjan wisselen gesneuvelde militairen uit

Armenië en Azerbeidzjan wisselen gesneuvelde militairen uit

MOSKOU (ANP/DPA) - Armenië en Azerbeidzjan hebben tweehonderd lichamen uitgewisseld van militairen die zijn gesneuveld in het gewapende conflict over de betwiste regio Nagorno-Karabach. Russische staatsmedia melden dat op gezag van het Rode Kruis (ICRC).

De uitwisseling gebeurde onder toeziend oog van Russische troepen die toezicht houden op het staakt-het-vuren, zei Peter Maurer van het ICRC. Bij de ruim zes weken durende strijd zijn meer dan duizend doden gemeld.

Azerbeidzjan maakte een flinke opmars in de door Armenië gecontroleerde enclave, waarop de regering in Jerevan zich genoodzaakt voelde een door Rusland bemiddelde vredesovereenkomst te tekenen waarin Armenië meerdere delen van en rond Nagorno-Karabach afstaat. De Armeniërs zijn overigens nog niet uit al die gebieden vertrokken.

De Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev en zijn vrouw bezochten maandag delen van de ingelijfde gebieden, meldden media in Azerbeidzjan. Aliyev zei bij een bezoek aan de stad Jabrayil dat de "vijand" de infrastructuur daar heeft verwoest en zich daar voor internationale rechters zal moeten verantwoorden.

Rusland heeft inmiddels een kleine 2000 militairen ingezet om toe te zien op het bestand. Azerbeidzjans bondgenoot Turkije wil ook een rol spelen bij het toezicht. President Erdogan vroeg maandag toestemming aan het parlement om soldaten naar de regio te sturen.

Meer uit Buitenland

Media: Israël wil hele Gazastrook bezetten

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.

9 uur geleden
Mogelijk foute opslag vuurwerk Tomorrowland, geen link met brand

ANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.

11 uur geleden
Wall Street herstelt licht na forse koersval, Tesla opent hoger

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.

13 uur geleden
Denemarken eert Hans Christian Andersen op 150e sterfdag

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.

14 uur geleden
Kremlin vraagt om terughoudendheid in nucleaire dreigingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.

17 uur geleden
Libanese leider belooft gerechtigheid 5 jaar na explosie Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Vijf jaar na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet heeft de Libanese president Joseph Aoun "gerechtigheid" beloofd. Tot nu toe is niemand vervolgd voor de ontploffing, waarbij meer dan 220 mensen omkwamen.

19 uur geleden
Australië pakt Chinese vrouw op voor buitenlandse inmenging

CANBERRA (ANP) - Een Chinese vrouw is in Australië opgepakt op verdenking van "roekeloze buitenlandse inmenging". Ze verzamelde voor Beijing informatie over een groep boeddhisten, meldt de politie maandag.

19 uur geleden