Armenië en Azerbeidzjan wisselen gesneuvelde militairen uit
MOSKOU (ANP/DPA) - Armenië en Azerbeidzjan hebben tweehonderd lichamen uitgewisseld van militairen die zijn gesneuveld in het gewapende conflict over de betwiste regio Nagorno-Karabach. Russische staatsmedia melden dat op gezag van het Rode Kruis (ICRC).
De uitwisseling gebeurde onder toeziend oog van Russische troepen die toezicht houden op het staakt-het-vuren, zei Peter Maurer van het ICRC. Bij de ruim zes weken durende strijd zijn meer dan duizend doden gemeld.
Azerbeidzjan maakte een flinke opmars in de door Armenië gecontroleerde enclave, waarop de regering in Jerevan zich genoodzaakt voelde een door Rusland bemiddelde vredesovereenkomst te tekenen waarin Armenië meerdere delen van en rond Nagorno-Karabach afstaat. De Armeniërs zijn overigens nog niet uit al die gebieden vertrokken.
De Azerbeidzjaanse president Ilham Aliyev en zijn vrouw bezochten maandag delen van de ingelijfde gebieden, meldden media in Azerbeidzjan. Aliyev zei bij een bezoek aan de stad Jabrayil dat de "vijand" de infrastructuur daar heeft verwoest en zich daar voor internationale rechters zal moeten verantwoorden.
Rusland heeft inmiddels een kleine 2000 militairen ingezet om toe te zien op het bestand. Azerbeidzjans bondgenoot Turkije wil ook een rol spelen bij het toezicht. President Erdogan vroeg maandag toestemming aan het parlement om soldaten naar de regio te sturen.
Meer uit Buitenland
SIMFEROPOL (ANP) - Bij een Oekraïense aanval op de bezette Krim is een persoon om het leven gekomen. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het hoofd van de Russische lokale autoriteiten Sergej Aksionov.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.
5 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".
13 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.
14 uur geleden