Armenië beschuldigt Azerbeidzjan van aanval op nederzettingen
JEREVAN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Armenië beschuldigt het naburige Azerbeidzjan ervan civiele nederzettingen in de regio Nagorno-Karabach te hebben aangevallen. De Armeense premier Nikol Pasjinian zei dat zondag vroeg.
Het Armeense ministerie van Defensie liet weten dat Armeense troepen twee Azerbeidzjaanse helikopters en drie drones hadden neergehaald als reactie op de aanvallen.
Het Azerbeidzjaanse ministerie van Defensie zei op zijn beurt dat het een militaire operatie had gelanceerd langs de "contactlijn", een soort niemandsland dat de door Armenië gesteunde troepen scheidt van de Azerbeidzjaanse troepen in de regio, meldden Russische persbureaus. Azerbeidzjan beweert dat er burgers zijn gedood nadat Armenië had geschoten op militaire posities en in sommige woonwijken.
"De Armeniërs begonnen zondagochtend met grootschalige provocaties en vielen burgergebieden aan in de districten Agdam, Fuzuli en Tartaar in de buurt van Nagorno-Karabach", aldus het Azerbeidzjaanse ministerie van Defensie in een verklaring op haar website. Het Azerbeidzjaanse leger neemt "vergeldingsmaatregelen" om de bevolking te beschermen, aldus de verklaring.
De twee voormalige Sovjetlanden zijn al lang in conflict over de etnisch-Armeense regio Nagorno-Karabach. Grensconflicten zijn daar de afgelopen maanden weer opgelaaid.
Etnische Armeniërs in Nagorno-Karabach verklaarden zich onafhankelijk tijdens een conflict dat uitbrak toen de Sovjet-Unie in 1991 instortte.
Hoewel in 1994 een staakt-het-vuren werd overeengekomen, beschuldigen Azerbeidzjan en Armenië elkaar regelmatig van aanvallen rond Nagorno-Karabach en langs de afzonderlijke Azerbeidzjaans-Armeense grens.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
11 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
12 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
16 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
18 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden