Armenië beschuldigt Azerbeidzjan van aanval op nederzettingen
JEREVAN (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Armenië beschuldigt het naburige Azerbeidzjan ervan civiele nederzettingen in de regio Nagorno-Karabach te hebben aangevallen. De Armeense premier Nikol Pasjinian zei dat zondag vroeg.
Het Armeense ministerie van Defensie liet weten dat Armeense troepen twee Azerbeidzjaanse helikopters en drie drones hadden neergehaald als reactie op de aanvallen.
Het Azerbeidzjaanse ministerie van Defensie zei op zijn beurt dat het een militaire operatie had gelanceerd langs de "contactlijn", een soort niemandsland dat de door Armenië gesteunde troepen scheidt van de Azerbeidzjaanse troepen in de regio, meldden Russische persbureaus. Azerbeidzjan beweert dat er burgers zijn gedood nadat Armenië had geschoten op militaire posities en in sommige woonwijken.
"De Armeniërs begonnen zondagochtend met grootschalige provocaties en vielen burgergebieden aan in de districten Agdam, Fuzuli en Tartaar in de buurt van Nagorno-Karabach", aldus het Azerbeidzjaanse ministerie van Defensie in een verklaring op haar website. Het Azerbeidzjaanse leger neemt "vergeldingsmaatregelen" om de bevolking te beschermen, aldus de verklaring.
De twee voormalige Sovjetlanden zijn al lang in conflict over de etnisch-Armeense regio Nagorno-Karabach. Grensconflicten zijn daar de afgelopen maanden weer opgelaaid.
Etnische Armeniërs in Nagorno-Karabach verklaarden zich onafhankelijk tijdens een conflict dat uitbrak toen de Sovjet-Unie in 1991 instortte.
Hoewel in 1994 een staakt-het-vuren werd overeengekomen, beschuldigen Azerbeidzjan en Armenië elkaar regelmatig van aanvallen rond Nagorno-Karabach en langs de afzonderlijke Azerbeidzjaans-Armeense grens.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat op veel punten in de onderhandelingen met de Verenigde Staten voortgang is gemaakt. Toch betekent dat volgens Teheran niet dat Iran daarmee ook dicht bij het tekenen van een akkoord met de Amerikanen is.
2 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Mohammad Bagher Qalibaf is opnieuw benoemd tot voorzitter van het Iraanse parlement. Daartoe heeft het parlement besloten, meldt persbureau Fars. Naast parlementsvoorzitter is Qalibaf een belangrijke Iraanse onderhandelaar in de vredesgesprekken met de Verenigde Staten en bemiddelaar Pakistan.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft de evacuatie bevolen van de inwoners van tien plaatsen in het zuiden van Libanon, in de regio's Nabatieh en Jezzine. "In het licht van de schendingen van de afspraken van het bestand door de terreurorganisatie Hezbollah, ziet de Israëlische krijgsmacht zich gedwongen met geweld op te treden. Het doel is niet jullie te schaden", aldus legerzegsman Avichay Adraee tegen de inwoners van het gebied.
58 minuten geledenMEKKA (ANP/AFP) - In het Saudische Mekka is de hadj begonnen, de jaarlijkse pelgrimstocht die moslims geacht worden minimaal eens in hun leven te maken. In het nabijgelegen Mina zijn daartoe miljoenen tenten opgebouwd, om de vele pelgrims op te vangen. Meer dan anderhalf miljoen gelovigen zouden al zijn gearriveerd.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
5 uur geleden