Armeense president naar Brussel over conflict Nagorno-Karabach
JEREVAN (ANP) - De Armeense president Armen Sarkissian is naar Brussel vertrokken om het weer opgelaaide conflict in Nagorno-Karabach te bespreken met NAVO- en EU-functionarissen, liet zijn bureau woensdag weten.
Tijdens het bezoek zal hij de secretaris-generaal van de NAVO, Jens Stoltenberg, buitenlandchef van de EU Josep Borrell en EU-president Charles Michel ontmoeten.
Armenië verwacht van de NAVO- en EU-leiders dat ze "al het mogelijke" doen om de gevechten te stoppen en een staakt-het-vuren-akkoord "tot leven te brengen", aldus een verklaring.
De reis volgt na meer dan drie weken van gevechten om Nagorno-Karabach, een bergenclave die internationaal wordt erkend als onderdeel van Azerbeidzjan, maar wordt bestuurd door etnische Armeniërs.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
11 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
13 uur geleden