Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armeense premier: Rusland faalt in vredestaak

Armeense premier: Rusland faalt in vredestaak

JEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinian heeft kritiek op de Russische vredesmacht die in de regio Nagorno-Karabach is gestationeerd. Hij verwijt de Russen dat ze er niet in zijn geslaagd een Azerbeidzjaans offensief af te wenden.

"Als de vredeshandhavers erin zijn geslaagd een staakt-het-vuren te bewerkstelligen, waarom zijn ze er dan niet in geslaagd een overeenkomst te sluiten om de aanval op Nagorno-Karabach te voorkomen?", vroeg Pasjinian in een televisietoespraak. "We waarschuwden ervoor: waarom vervulden ze hun vredeshandhavingstaken niet?"

Rusland wordt beschouwd als bondgenoot van Armenië, maar heeft ook de handen vol aan de oorlog in Oekraïne. Volgens waarnemers heeft Azerbeidzjan kunnen profiteren van die onstabiele situatie.

Te makkelijk

De premier zei ook dat de wapenstilstand grotendeels stand houdt en dat hij geen onmiddellijke dreiging ziet voor de burgers in Nagorno-Karabach, maar dat Armenië indien nodig bereid is om 40.000 gezinnen op te vangen.

Woensdag werd in Jerevan tegen Pasjinian geprotesteerd omdat hij Nagorno-Karabach te makkelijk uit handen gegeven zou hebben. De regio Nagorno-Karabach behoort officieel tot Azerbeidzjan, maar wordt voornamelijk bevolkt door Armeniërs. Met een separatistisch bestuur was de regio min of meer onafhankelijk.

Militairen uit Azerbeidzjan vielen de regio dinsdag binnen, maar woensdag werd er al een staakt-het-vuren afgekondigd. Volgens Azerbeidzjan zijn er zes Russische militairen omgekomen bij het offensief in de regio. Donderdag was er een eerste gespreksronde over de toekomst van de regio tussen een delegatie etnische Armeniërs uit de enclave en Azerbeidzjaanse afgevaardigden, nog zonder concrete resultaten.

Meer uit Buitenland

Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

50 minuten geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

2 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

2 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

5 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

5 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

7 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

8 uur geleden