Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Armeense premier beschuldigt leger van couppoging

Armeense premier beschuldigt leger van couppoging

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinian, die in zijn land zwaar onder vuur ligt vanwege zijn handelen in de oorlog met buurland Azerbeidzjan vorig jaar, heeft het leger ervan beschuldigd een staatsgreep tegen hem te beramen. Pasjinian wil vooralsnog van geen opstappen weten.

In Armenië is al geruime tijd verdeeldheid over de manier waarop de regering is omgegaan met de oorlog om de exclave Nagorno-Karabach, die voor Armenië met gebiedsverlies afliep. Donderdag demonstreerden duizenden Armenen in de hoofdstad Jerevan.

Onder de Armenen die willen dat Pasjinian opstapt, zijn ook de hoogste militairen van het land. Een oproep van de legerstaf aan de regering om op te stappen, veroorzaakte een golf van verontwaardiging in het land, wat er mede toe leidde dat 20.000 aanhangers van premier Pasjinian de straat op gingen. De militairen stelden donderdag dat Pasjinian en zijn regering "niet in staat zijn om adequate besluiten te nemen".

Zo'n 10.000 oppositieaanhangers verzamelden zich iets verderop en zijn begonnen een tentenkamp op te zetten en barricades op te werpen buiten het parlementsgebouw. Volgens het Franse persagentschap AFP waren er donderdag geen tekenen op straat te zien van een ophanden zijnde militaire staatsgreep of een andere actie van het leger tegen de regering.

"Ik beveel alle generaals, officieren en soldaten: doe je werk en bescherm de grenzen en de territoriale integriteit van het land", sprak Pasjinian tijdens de demonstratie tot de militairen. "Het leger moet het volk en de verkozen autoriteiten gehoorzamen."

Ook het Armeense ministerie van Defensie stelde in een verklaring dat alle "pogingen om het leger te betrekken in politieke processen onacceptabel zijn". Pasjinian zei dat hij bereid is om met de oppositie om de tafel te gaan zitten, maar dreigde tegelijkertijd al zijn tegenstanders te laten arresteren als die "verder gaan dan politieke verklaringen".

Meer uit Buitenland

Dertien kinderen omgekomen bij bootongeluk in India

NEW DELHI (ANP/AFP) - In India zijn dertien kinderen omgekomen doordat een boot op de rivier de Ganges is gekapseisd. Alle slachtoffers waren 15 jaar of jonger. Dat hebben lokale autoriteiten woensdag bekendgemaakt.

46 minuten geleden
Hongersituatie verslechtert vooral in Afrika

BERLIJN (ANP/DPA) - De strijd tegen honger in de wereld stagneert. Vooral in Afrika ten zuiden van de Sahara verslechtert de situatie. Dat blijkt uit twee rapporten die woensdag zijn verschenen in aanloop naar Wereldvoedseldag op 16 oktober.

49 minuten geleden
Gewonden bij nieuwe Houthi-aanvallen op Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Bij nieuwe aanvallen van de Jemenitische Houthi's op Saudi-Arabië zijn in de hoofdstad Riyad vier mensen, onder wie een kind, gewond geraakt door brokstukken van twee onderschepte kruisraketten. Vijftien woningen raakten beschadigd, zo meldden de Saudische autoriteiten in de nacht van dinsdag op woensdag.

3 uur geleden
Rusland valt energievoorzieningen Kyiv aan met raketten

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft dinsdagavond de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt met ballistische raketten. Daarbij kwam volgens burgemeester Vitali Klitsjko een persoon om het leven toen een flatgebouw werd geraakt. Er vielen ook zeventien gewonden. Appartementen stonden in brand en bewoners werden geëvacueerd.

4 uur geleden
Zelensky wil snel nieuw overleg met Amerikaanse gezanten

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil in de komende dagen nieuw overleg met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over het beëindigen van de oorlog met Rusland. "Ons team heeft de Amerikaanse zijde voorstellen gestuurd voor mogelijke volgende ontmoetingen en verdere gesprekken", aldus Zelensky in een videoboodschap.

8 uur geleden
Vaticaan: knobbel op long van paus was kwaadaardig

VATICAANSTAD (ANP/RTR/DPA) - Een knobbel die was aangetroffen op de long van paus Leo blijkt kwaadaardig, meldt het Vaticaan. De religieuze leider werd dinsdag succesvol aan zijn long geopereerd. Daarbij werd het onderste deel van zijn rechterlong verwijderd.

8 uur geleden
Oud-bendelid krijgt 40 jaar cel voor dood rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP/RTR) - Duane Davis, het oud-bendelid dat terechtstaat voor de moord op de beroemde Amerikaanse rapper Tupac Shakur in 1996, krijgt in totaal veertig jaar cel opgelegd. Dat heeft de rechter in Las Vegas bepaald. In augustus werd de nu 63-jarige Davis al schuldig bevonden aan moord met voorbedachte rade.

9 uur geleden