Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arme Fransen krijgen 100 euro voor stijgende kosten

Arme Fransen krijgen 100 euro voor stijgende kosten

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Franse huishoudens met een inkomen van minder dan 2000 euro per maand krijgen in december of januari 100 euro als tegemoetkoming voor de stijgende kosten. Een "inflatiepremie" in de woorden van premier Jean Castex. Het plafond op de gasprijs dat tot april 2021 was vastgelegd wordt tot eind volgend jaar verlengd.

Volgens Castex komen 38 miljoen mensen in aanmerking voor de eenmalige en automatische uitkering. Bij een eerdere tegemoetkoming in de energierekening werd al aan 6 miljoen armere huishoudens 100 euro toegezegd. "Wij denken dat de prijsstijging tijdelijk is", zei de premier dinsdagavond in een televisietoespraak.

Eerder deze maand protesteerden Fransen in tal van steden tegen het sociale beleid van de regering en de stijgende prijzen van onder meer energie. Ook de beweging gele hesjes, ontstaan uit protest tegen hogere brandstofprijzen, is weer in touw. In april worden in Frankrijk presidentsverkiezingen gehouden.

Meer uit Buitenland

Tien doden door droneaanval op markt in Soedan

AL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.

32 minuten geleden
Zelensky: gesprekken VS constructief, signalen Rusland negatief

KYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.

1 uur geleden
Duizenden vieren zonnewende bij Stonehenge

AMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin bereid met Macron te praten bij wederzijdse wil

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.

3 uur geleden
WSJ: ontplofte raket SpaceX bracht vliegtuigen in gevaar

WASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.

3 uur geleden
Israël keurt 19 nederzettingen goed op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.

3 uur geleden
Taiwanese politie sluit terrorisme uit na steekpartij in Taipei

TAIPEI (ANP/AFP) - De politie in Taiwan sluit terrorisme uit na een steekpartij in het centrum van hoofdstad Taipei vrijdag. Drie mensen kwamen daarbij om het leven, elf anderen raakten gewond.

4 uur geleden