Armani in besloten kring begraven nabij geboortestad
RIVALTA (ANP) - Modeontwerper Giorgio Armani is maandag in besloten kring begraven in het dorp Rivalta, nabij zijn geboorteplaats Piacenza. De ceremonie in de kerk van San Martino werd uitsluitend bijgewoond door familie en goede vrienden.
Volgens Italiaanse media stonden omwonenden langs de weg om de lijkwagen op te wachten en Armani een laatste eer te bewijzen. Hij werd naar zijn laatste rustplaats gebracht onder applaus en een regen van witte rozenblaadjes. Het gebied rond de kerk was afgezet "om veiligheidsredenen en om de privacy van de begrafenis te waarborgen".
In Milaan namen in het weekeinde duizenden mensen afscheid in het Teatro Armani. In de stad gold een officiële dag van rouw en bleven de Armani-winkels tijdelijk gesloten. Armani, die donderdag in Milaan overleed op 91-jarige leeftijd, bleef tot het laatst actief in zijn modehuis. De geplande viering van vijftig jaar Armani tijdens de komende Milan Fashion Week gaat volgens de organisatie gewoon door.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
7 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
7 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
8 uur geleden