Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arkéa bevestigt ondervragingen renners, arts en fysio weer vrij

Arkéa bevestigt ondervragingen renners, arts en fysio weer vrij

DOPINGPARIJS (ANP/RTR) - Twee renners van wielerploeg Arkéa-Samsic zijn als getuigen verhoord na de inval in het teamhotel vorige week tijdens de Tour de France. Ze zijn na hun ondervraging weer vrijgelaten en mogen ook zonder beperkingen "hun beroep als profwielrenner blijven uitoefenen", meldde de Franse ploeg van de Colombiaanse kopman Nairo Quintana, die is verwikkeld geraakt in een onderzoek naar mogelijke doping.

Officier van justitie van Marseille Dominique Laurens bevestigde woensdag dat het onderzoek naar mogelijke doping doorgaat en dat er meer ondervragingen volgen. Een arts en een fysiotherapeut, die sinds maandag vastzaten, zijn weer vrijgelaten, verklaarde Laurens. Bij dit duo troffen opsporingsambtenaren vele gezondheidsproducten aan, waaronder medicijnen.

Teammanager Emmanuel Hubert van Arkéa-Samsic gaf de namen van de ondervraagde renners niet prijs, maar kopman Quintana had dinsdagavond zelf via social media verklaard dat hij is ondervraagd door officieren van justitie en "met een zuiver geweten" heeft geantwoord. "Ik wil graag bevestigen dat er geen dopingmiddelen zijn gevonden", zei de winnaar van de Ronde van Italië van 2014, die in de afgelopen Tour op een teleurstellende zeventiende plaats eindigde.

Meer uit Sport

Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

54 minuten geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

2 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

3 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

6 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

1 dag geleden