Arjen Lubach stapt met hele team over naar RTL
HILVERSUM (ANP) - Arjen Lubach stapt met zijn hele team van de VPRO over naar RTL. Dat heeft de programmamaker en cabaretier vrijdag bekendgemaakt in een filmpje op Instagram. Zijn redactie heeft het nieuws bevestigd aan het ANP.
Lubach maakte donderdagavond de laatste aflevering van De Avondshow met Arjen Lubach. RTL laat vrijdag weten dat Lubach een "dagelijks satirisch programma" gaat maken. Over de exacte invulling van het programma doet de redactie nog geen mededelingen. Hierover geeft Lubach vrijdagmiddag een toelichting op NPO Radio 1.
De eerste uitzending van Lubach zal in het voorjaar van 2025 te zien is. Peter van der Vorst, directeur content van RTL zegt vrijdag "superblij te zijn" met het nieuws. "Satire is een belangrijke verworvenheid in de Nederlandse samenleving en onafhankelijkheid van makers is bij dit soort programma's essentieel. Daarom krijgen Arjen en zijn team de komende drie jaar uiteraard alle vrijheid om naar eigen inzicht hun programma te maken."
Lubach maakte tien jaar programma's voor de NPO en de VPRO. Begin dit jaar maakte hij bekend dat de samenwerking na het najaarsseizoen zou eindigen. Producent Human Factor TV, die zowel Zondag met Lubach als De Avondshow maakte, gaat ook het programma op RTL produceren. Ook Janine Abbring, die de eindredactie deed van de shows van Lubach, gaat mee. De vaste satirische medewerkers, zoals Tex de Wit, Diederik Smit, Jonathan van het Reve en Soumaya Ahouaoui, zijn ook aan het nieuwe programma verbonden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.
47 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Een 40-jarige man staat volgende week terecht tijdens een supersnelrechtzitting voor het gooien van vuurwerk naar handhavers tijdens de jaarwisseling in Eindhoven. De handhavers van de gemeente Eindhoven kregen het vuurwerk in hun gezicht.
50 minuten geledenARNHEM (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zijn veel meer auto's en woningen in brand gevlogen dan in voorgaande jaren. Zo is het aantal branden in woningen in twee jaar tijd verdubbeld, blijkt uit cijfers van het aantal nieuwjaarsincidenten van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV), een instantie die de veiligheidsregio's ondersteunt.
59 minuten geledenBEDUM (ANP) - Een minderjarige jongen en een 18-jarige man, beiden uit het Groningse Bedum, zijn donderdag opgepakt in het onderzoek naar de brand in die plaats. Het vuur brak op oudejaarsavond rond 23.00 uur uit in een sporthal. De politie houdt rekening met brandstichting.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
4 uur geleden