Arjen Lubach stapt met hele team over naar RTL
HILVERSUM (ANP) - Arjen Lubach stapt met zijn hele team van de VPRO over naar RTL. Dat heeft de programmamaker en cabaretier vrijdag bekendgemaakt in een filmpje op Instagram. Zijn redactie heeft het nieuws bevestigd aan het ANP.
Lubach maakte donderdagavond de laatste aflevering van De Avondshow met Arjen Lubach. RTL laat vrijdag weten dat Lubach een "dagelijks satirisch programma" gaat maken. Over de exacte invulling van het programma doet de redactie nog geen mededelingen. Hierover geeft Lubach vrijdagmiddag een toelichting op NPO Radio 1.
De eerste uitzending van Lubach zal in het voorjaar van 2025 te zien is. Peter van der Vorst, directeur content van RTL zegt vrijdag "superblij te zijn" met het nieuws. "Satire is een belangrijke verworvenheid in de Nederlandse samenleving en onafhankelijkheid van makers is bij dit soort programma's essentieel. Daarom krijgen Arjen en zijn team de komende drie jaar uiteraard alle vrijheid om naar eigen inzicht hun programma te maken."
Lubach maakte tien jaar programma's voor de NPO en de VPRO. Begin dit jaar maakte hij bekend dat de samenwerking na het najaarsseizoen zou eindigen. Producent Human Factor TV, die zowel Zondag met Lubach als De Avondshow maakte, gaat ook het programma op RTL produceren. Ook Janine Abbring, die de eindredactie deed van de shows van Lubach, gaat mee. De vaste satirische medewerkers, zoals Tex de Wit, Diederik Smit, Jonathan van het Reve en Soumaya Ahouaoui, zijn ook aan het nieuwe programma verbonden.
Meer uit Binnenland
LECH (ANP) - Nederlandse wintersporters op weg naar het Oostenrijkse Arlberg kunnen in de nacht van zaterdag op zondag niet in de populaire skigebieden Lech en Zürs arriveren. Door een lawine is de Arlbergpas sinds zaterdagmiddag 17.00 uur "tot nader order" afgesloten, meldt de website Lechzuers. De lawine heeft de toegangswegen tot de pas bedolven. De Arlbergpas "blijft naar verwachting ten minste tot zondagochtend dicht", schrijft de Oostenrijkse nieuwszender ORF op haar website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden mensen hebben zaterdag in Den Haag het Chinees Nieuwjaar gevierd. In Chinatown was een optocht met Chinese leeuwen en draken en vuurwerk. Een woordvoerder schat dat daar zo'n 10.000 mensen op af zijn gekomen. Ook in theater Amare waren activiteiten, die door een paar duizend mensen werden bezocht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
1 dag geleden