Arjen Lubach stapt met hele team over naar RTL
HILVERSUM (ANP) - Arjen Lubach stapt met zijn hele team van de VPRO over naar RTL. Dat heeft de programmamaker en cabaretier vrijdag bekendgemaakt in een filmpje op Instagram. Zijn redactie heeft het nieuws bevestigd aan het ANP.
Lubach maakte donderdagavond de laatste aflevering van De Avondshow met Arjen Lubach. RTL laat vrijdag weten dat Lubach een "dagelijks satirisch programma" gaat maken. Over de exacte invulling van het programma doet de redactie nog geen mededelingen. Hierover geeft Lubach vrijdagmiddag een toelichting op NPO Radio 1.
De eerste uitzending van Lubach zal in het voorjaar van 2025 te zien is. Peter van der Vorst, directeur content van RTL zegt vrijdag "superblij te zijn" met het nieuws. "Satire is een belangrijke verworvenheid in de Nederlandse samenleving en onafhankelijkheid van makers is bij dit soort programma's essentieel. Daarom krijgen Arjen en zijn team de komende drie jaar uiteraard alle vrijheid om naar eigen inzicht hun programma te maken."
Lubach maakte tien jaar programma's voor de NPO en de VPRO. Begin dit jaar maakte hij bekend dat de samenwerking na het najaarsseizoen zou eindigen. Producent Human Factor TV, die zowel Zondag met Lubach als De Avondshow maakte, gaat ook het programma op RTL produceren. Ook Janine Abbring, die de eindredactie deed van de shows van Lubach, gaat mee. De vaste satirische medewerkers, zoals Tex de Wit, Diederik Smit, Jonathan van het Reve en Soumaya Ahouaoui, zijn ook aan het nieuwe programma verbonden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer ligt ook dinsdagmiddag nog op meerdere trajecten plat. Zo rijden er tot zeker 17.00 uur geen treinen tussen Deventer en Enschede en tussen Zutphen en Hengelo. Ook op enkele andere lijnen in het midden en oosten van het land zijn nog problemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil 5,1 miljard euro extra uittrekken tot en met 2040 voor het Mobiliteitsfonds waarmee veel infrastructuur wordt betaald. Dat geld moet bovenop de miljarden komen die in het coalitieakkoord al zijn afgesproken, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de komende tien jaar flink extra bezuinigen door regels te schrappen en te versimpelen. In de Miljoenennota staat dat 200 miljoen euro per jaar moet worden bezuinigd in 2028 en 2029. Vanaf 2031 moet dat jaarlijks 200 miljoen euro worden, oplopend tot 1 miljard euro vanaf 2035.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De begroting van Defensie groeit volgend jaar naar 28,9 miljard euro. Ongeveer de helft van dat bedrag gaat naar nieuw materieel, innovatie en vastgoed, laat het ministerie in een verklaring weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid kan besluiten over klimaatbeleid niet langer uitstellen, vindt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur hekelt dat het kabinet-Jetten nieuwe plannen pas volgend voorjaar wil maken.
3 uur geleden