Arjen Lubach stapt met hele team over naar RTL
HILVERSUM (ANP) - Arjen Lubach stapt met zijn hele team van de VPRO over naar RTL. Dat heeft de programmamaker en cabaretier vrijdag bekendgemaakt in een filmpje op Instagram. Zijn redactie heeft het nieuws bevestigd aan het ANP.
Lubach maakte donderdagavond de laatste aflevering van De Avondshow met Arjen Lubach. RTL laat vrijdag weten dat Lubach een "dagelijks satirisch programma" gaat maken. Over de exacte invulling van het programma doet de redactie nog geen mededelingen. Hierover geeft Lubach vrijdagmiddag een toelichting op NPO Radio 1.
De eerste uitzending van Lubach zal in het voorjaar van 2025 te zien is. Peter van der Vorst, directeur content van RTL zegt vrijdag "superblij te zijn" met het nieuws. "Satire is een belangrijke verworvenheid in de Nederlandse samenleving en onafhankelijkheid van makers is bij dit soort programma's essentieel. Daarom krijgen Arjen en zijn team de komende drie jaar uiteraard alle vrijheid om naar eigen inzicht hun programma te maken."
Lubach maakte tien jaar programma's voor de NPO en de VPRO. Begin dit jaar maakte hij bekend dat de samenwerking na het najaarsseizoen zou eindigen. Producent Human Factor TV, die zowel Zondag met Lubach als De Avondshow maakte, gaat ook het programma op RTL produceren. Ook Janine Abbring, die de eindredactie deed van de shows van Lubach, gaat mee. De vaste satirische medewerkers, zoals Tex de Wit, Diederik Smit, Jonathan van het Reve en Soumaya Ahouaoui, zijn ook aan het nieuwe programma verbonden.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
7 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
7 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
9 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
11 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
11 uur geleden