
Arjen Lubach en Salman Rushdie op de bres voor Crossing Border
DEN HAAG (ANP) - Arjen Lubach, Salman Rushdie, A.F.Th. van der Heijden en Arnon Grunberg behoren tot de honderden schrijvers die een steunbetuiging hebben gestuurd om het Crossing Border-festival in Den Haag te behouden. Dat heeft directeur Michel Behre dinsdag gemeld. Het festival gaat alle steunbetuigingen bundelen om de gemeente en de raad duidelijk te maken hoe groot het belang van het evenement is.
Een commissie heeft de gemeente Den Haag geadviseerd de subsidie voor een aantal culturele instellingen in de stad stop te zetten. Op de lijst staat niet alleen het Crossing Border-festival, maar ook het Scheveningse museum Muzee. Beide organisaties hopen de gemeente nog op andere gedachten te kunnen krijgen.
De steunbetuigingen komen niet alleen van schrijvers, maar ook van tachtig internationale uitgevers. "Crossing Border wordt na de Buchmesse in Frankfurt en de London Bookfair gezien als de derde pilaar van de Europese boekensector", stelt Behre. "Er wordt genetwerkt, onderhandeld, er worden deals gesloten, in een heel fijne, informele setting. Het verdwijnen van Crossing Border gaat niet alleen voor het publiek grote gevolgen hebben."
Crossing Border bestaat sinds 1993 en geniet zowel nationaal als internationaal aanzien. Het is een van de weinige literaire festivals die Nederland heeft. Het trekt elk jaar tientallen auteurs uit binnen- en buitenland en is altijd tot de laatste stoel uitverkocht.
Meer uit Binnenland
VEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.
42 minuten geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Gilmar 'Pik' Pisas heeft maandag gezegd dat het eiland "neutraal is en blijft" te midden van de toegenomen spanning tussen de Verenigde Staten en buurland Venezuela. Hij deed dat op een persconferentie. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde eerder deze maand aan drie oorlogsschepen naar Venezuela te sturen om drugssmokkel te bestrijden en terrorisme aan te pakken.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is langer ontregeld dan verwacht na de diefstal van koper uit de Hanzeboog zondag. Hierdoor kan maar een van de twee sporen van de spoorbrug over de IJssel worden gebruikt en kunnen er geen sprinters rijden. De problemen zouden eerst tot maandagavond duren, maar de herstelwerkzaamheden vinden nu plaats in de nacht van woensdag op donderdag omdat er geen lassers beschikbaar zijn, meldt ProRail. Tot die tijd rijden er geen sprinters tussen Amersfoort en Zwolle en tussen Lelystad en Zwolle.
3 uur geledenBERKEL EN RODENRIJS (ANP) - De moeder van een 16-jarige jongen uit Rotterdam heeft haar zoon herkend op beelden die de politie deelde van een gewapende overval in Berkel en Rodenrijs. Daarop heeft de jongen zich gemeld bij de politie. Hij is zaterdag aangehouden en wordt verhoord, meldt de politie maandag.
5 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het wetenschappelijke dossier op basis waarvan de Europese Unie (EU) strengere PFAS-regels kan instellen, is definitief afgerond. Instanties uit vijf Europese landen hebben er jaren aan gewerkt. Namens Nederland droeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bij aan het omvangrijke rapport.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Johan de Wittlaan in Den Haag, die sinds april dicht was voor de NAVO-top, gaat zaterdag of zondag weer open voor het verkeer. Het precieze tijdstip hangt af van het weer in de komende dagen. Het asfalt moet nog worden gelegd en daarna moeten de bouwers de belijning aanbrengen, en dat kan alleen als het droog is, zegt burgemeester Jan van Zanen. Na de internationale bijeenkomst is de doorgaande weg opnieuw ingericht.
6 uur geleden