Arizona en Nevada moeten watergebruik uit Coloradorivier beperken
LAS VEGAS (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de staten Arizona en Nevada verteld dat ze in 2023 minder water uit de Coloradorivier mogen afnemen dan voorheen het geval was, vanwege de aanhoudende droogte en de lage stand van de stuwmeren die door de rivier gevoed worden.
De stuwmeren Lake Mead en Lake Powell, die water van de Coloradorivier indammen, staan op hun laagste niveaus sinds de stuwmeren in respectievelijk 1935 en 1963 zijn gerealiseerd. Gezamenlijk zijn ze slechts voor 28 procent van de volledige capaciteit gevuld. Zeven Amerikaanse staten en het noorden van Mexico zijn afhankelijk van de rivier voor drinkwatervoorziening en landbouw.
Arizona mag in 2023 21 procent minder water afnemen uit Lake Mead, Nevada 8 procent. Mexico moet z'n waterverbruik uit de rivier met 7 procent terugbrengen. "Het systeem bereikt een omslagpunt", zei een medewerker van het verantwoordelijke ministerie dinsdag tijdens een persconferentie. "Zonder actie kunnen we het systeem en de miljoenen Amerikanen die afhankelijk zijn van deze cruciale bron niet beschermen."
Californië heeft oudere waterrechten dan de andere staten en hoeft daarom vooralsnog niet in te leveren. De landbouwsector in de staat, goed voor het verbouwen van een derde van de groenten en twee derde van het fruit en de noten die in het land geconsumeerd worden, vreest echter dat verdere waterbeperkingen in de toekomst nodig zullen zijn. Boeren in Arizona worden nu al getroffen door de beperkingen en wijzen op het feit dat ze in de winter 90 procent van de sla die in de VS wordt gebruikt verbouwen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
15 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
15 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
18 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
18 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
23 uur geleden