Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arib vanaf 1 maart voorzitter Maatschappelijke Raad Schiphol

Arib vanaf 1 maart voorzitter Maatschappelijke Raad Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib is vanaf 1 maart de nieuwe voorzitter van de Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS). De MRS geeft sinds 2023 gevraagd en ongevraagd advies aan demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers over de luchthaven. In de raad zitten omwonenden, experts, wetenschappers en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties, zoals natuur- en milieuorganisaties.

Arib is "vereerd" en "enthousiast" over het voorzitterschap. "Het is cruciaal om de stem van de omwonenden en maatschappelijke organisaties te laten horen, in onze inspanningen voor een gebalanceerde leefomgeving rondom Schiphol. Ik kijk er enorm naar uit om samen met de leden van de MRS op een constructieve manier aan dit doel te werken."

"Gezien haar kwaliteiten, kennis en jarenlange inzet voor de publieke zaak, zal Khadija Arib als voorzitter van de MRS een waardevolle bijdrage leveren aan het verbeteren van de leefomgevingskwaliteit van de omgeving van Schiphol", aldus minister Harbers, die Arib vorige week benoemde tot voorzitter.

Meldingen

Arib was van januari 2016 tot april 2021 voorzitter van de Tweede Kamer. Ze vertrok daarna als PvdA-Kamerlid toen er meldingen over haar waren gedaan van grensoverschrijdend gedrag tijdens haar periode als Kamervoorzitter. Ze noemde het onderzoek naar die meldingen in oktober "een uiting van achterbakse politiek", bedoeld om haar als persoon te beschadigen.

Arib is benoemd als voorzitter van de MRS voor een periode van vier jaar. De raad verwacht dat ze een "waardevolle bijdrage" zal leveren aan ontwikkeling en verbetering van de leefomgeving van de luchthaven, dankzij "haar uitgebreide maatschappelijke en bestuurlijke ervaring en brede netwerk in de politiek".

Meer uit Binnenland

Protest tegen asiel in Apeldoorn houdt aan, handvol aanhoudingen

APELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.

1 uur geleden
Universiteiten schakelen Canvas weer in na deal maker met hackers

DEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.

1 uur geleden
Eerste asielzoekers aangekomen in gemeentehuis Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.

2 uur geleden
Advocatenkantoor moet miljoenenvergoeding betalen aan dj Tiësto

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.

3 uur geleden
Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.

3 uur geleden
In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

5 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

5 uur geleden