Arib vanaf 1 maart voorzitter Maatschappelijke Raad Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib is vanaf 1 maart de nieuwe voorzitter van de Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS). De MRS geeft sinds 2023 gevraagd en ongevraagd advies aan demissionair minister van Infrastructuur en Waterstaat Mark Harbers over de luchthaven. In de raad zitten omwonenden, experts, wetenschappers en vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties, zoals natuur- en milieuorganisaties.
Arib is "vereerd" en "enthousiast" over het voorzitterschap. "Het is cruciaal om de stem van de omwonenden en maatschappelijke organisaties te laten horen, in onze inspanningen voor een gebalanceerde leefomgeving rondom Schiphol. Ik kijk er enorm naar uit om samen met de leden van de MRS op een constructieve manier aan dit doel te werken."
"Gezien haar kwaliteiten, kennis en jarenlange inzet voor de publieke zaak, zal Khadija Arib als voorzitter van de MRS een waardevolle bijdrage leveren aan het verbeteren van de leefomgevingskwaliteit van de omgeving van Schiphol", aldus minister Harbers, die Arib vorige week benoemde tot voorzitter.
Meldingen
Arib was van januari 2016 tot april 2021 voorzitter van de Tweede Kamer. Ze vertrok daarna als PvdA-Kamerlid toen er meldingen over haar waren gedaan van grensoverschrijdend gedrag tijdens haar periode als Kamervoorzitter. Ze noemde het onderzoek naar die meldingen in oktober "een uiting van achterbakse politiek", bedoeld om haar als persoon te beschadigen.
Arib is benoemd als voorzitter van de MRS voor een periode van vier jaar. De raad verwacht dat ze een "waardevolle bijdrage" zal leveren aan ontwikkeling en verbetering van de leefomgeving van de luchthaven, dankzij "haar uitgebreide maatschappelijke en bestuurlijke ervaring en brede netwerk in de politiek".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
14 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
15 uur geleden