Arib lovend bij afscheid oud-PvdA-leider Asscher uit Kamer
DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Khadija Arib sprak bij het afscheid van vertrekkende Tweede Kamerleden warme woorden uit voor haar voormalig partijleider Lodewijk Asscher. Hij vertrok als leider van de PvdA en keert ook niet terug in de Tweede Kamer wegens zijn rol in de toeslagenaffaire. "Alleen u kon het linkse geluid van de sociaaldemocratie in de Kamer weer laten klinken", zegt Arib over haar partijgenoot, die ze al eens de beste fractievoorzitter noemde die ze ooit heeft gehad.
De Kamervoorzitter deed een woordje voor alle Kamerleden, maar trok voor voormalige fractievoorzitters als Asscher en Klaas Dijkhoff (VVD) extra tijd uit. "U moest het idealisme terugbrengen in de partij", zegt ze over Asscher, die de partij aanvoerde toen de PvdA een historisch zetelverlies leed. Ook toen de sociaaldemocraten slechts negen zetels hadden, wierp Asscher zich volgens Arib op als oppositieleider. "U bent een meester in het debat. Doet alles uit het hoofd, zelfs zonder spiekbriefje. Iedereen probeerde u dat na te doen. De weinige momenten dat onze minister-president echt uit balans leek, stond u aan de interruptiemicrofoon."
Asscher stopte in januari als lijsttrekker. In zijn partij was discussie over zijn positie ontstaan, omdat hij in het kabinet Rutte-II als minister van Sociale Zaken signalen miste van grote problemen met de kinderopvangtoeslag. "Politiek betekent verantwoordelijkheid nemen. En in uw geval nam u die verantwoordelijkheid." Asscher stapt dan uit de politiek, maar Arib is "ervan overtuigd dat u behouden blijft voor het landsbelang. Eigenlijk is dat geen wens, maar een opdracht", zegt de Kamervoorzitter.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
8 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
9 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
11 uur geleden