Arib lovend bij afscheid oud-PvdA-leider Asscher uit Kamer
DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Khadija Arib sprak bij het afscheid van vertrekkende Tweede Kamerleden warme woorden uit voor haar voormalig partijleider Lodewijk Asscher. Hij vertrok als leider van de PvdA en keert ook niet terug in de Tweede Kamer wegens zijn rol in de toeslagenaffaire. "Alleen u kon het linkse geluid van de sociaaldemocratie in de Kamer weer laten klinken", zegt Arib over haar partijgenoot, die ze al eens de beste fractievoorzitter noemde die ze ooit heeft gehad.
De Kamervoorzitter deed een woordje voor alle Kamerleden, maar trok voor voormalige fractievoorzitters als Asscher en Klaas Dijkhoff (VVD) extra tijd uit. "U moest het idealisme terugbrengen in de partij", zegt ze over Asscher, die de partij aanvoerde toen de PvdA een historisch zetelverlies leed. Ook toen de sociaaldemocraten slechts negen zetels hadden, wierp Asscher zich volgens Arib op als oppositieleider. "U bent een meester in het debat. Doet alles uit het hoofd, zelfs zonder spiekbriefje. Iedereen probeerde u dat na te doen. De weinige momenten dat onze minister-president echt uit balans leek, stond u aan de interruptiemicrofoon."
Asscher stopte in januari als lijsttrekker. In zijn partij was discussie over zijn positie ontstaan, omdat hij in het kabinet Rutte-II als minister van Sociale Zaken signalen miste van grote problemen met de kinderopvangtoeslag. "Politiek betekent verantwoordelijkheid nemen. En in uw geval nam u die verantwoordelijkheid." Asscher stapt dan uit de politiek, maar Arib is "ervan overtuigd dat u behouden blijft voor het landsbelang. Eigenlijk is dat geen wens, maar een opdracht", zegt de Kamervoorzitter.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - De politie in Enschede heeft een skinnybike, een fiets met het uiterlijk van een fatbike maar met smallere banden, in beslag genomen omdat die 120 kilometer per uur kon. Dat meldt de politie op Instagram.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het gedrag van diverse vogels veranderde tijdens de zonsverduistering van afgelopen woensdag. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen (RUG) uitvoerde samen met tientallen vogelliefhebbers in Noord-Nederland. "Met name meesachtigen en duiven gingen zich verstoppen", zegt onderzoeksleider Theo Jurriens.
7 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In het onderzoek naar een woningbrand die eerder deze week woedde in het Noord-Brabantse Oosterhout heeft de politie zondagochtend een 26-jarige man uit die plaats aangehouden. De politie zegt er rekening mee te houden dat de brand is aangestoken.
8 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Nog niet alle bewoners van een appartementencomplex in Oosterhout kunnen na een brand terug naar huis. De brand in het pand aan de Koning Willem-Alexanderlaan woedde in de nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - In een woning aan de Groene Velden in Lelystad is zaterdagavond een overleden persoon aangetroffen. De politie heeft "reden om rekening te houden met een misdrijf", bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van Omroep Flevoland. Over wat die reden dan precies is, wil de woordvoerder nog niks zeggen.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - De laatste weken van augustus zijn naar alle waarschijnlijkheid natter dan de eerste weken. Weeronline meldt dat er af en toe buien over het land gaan trekken. Maar het droogteprobleem is niet zomaar opgelost, vreest het weerbureau.
15 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - In een appartementencomplex aan de Koning Willem-Alexanderlaan in het Noord-Brabantse Oosterhout is in de nacht van zaterdag op zondag een brand uitgebroken. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Het gebouw wordt op dit moment ontruimd.
20 uur geleden