Arib lovend bij afscheid oud-PvdA-leider Asscher uit Kamer
DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Khadija Arib sprak bij het afscheid van vertrekkende Tweede Kamerleden warme woorden uit voor haar voormalig partijleider Lodewijk Asscher. Hij vertrok als leider van de PvdA en keert ook niet terug in de Tweede Kamer wegens zijn rol in de toeslagenaffaire. "Alleen u kon het linkse geluid van de sociaaldemocratie in de Kamer weer laten klinken", zegt Arib over haar partijgenoot, die ze al eens de beste fractievoorzitter noemde die ze ooit heeft gehad.
De Kamervoorzitter deed een woordje voor alle Kamerleden, maar trok voor voormalige fractievoorzitters als Asscher en Klaas Dijkhoff (VVD) extra tijd uit. "U moest het idealisme terugbrengen in de partij", zegt ze over Asscher, die de partij aanvoerde toen de PvdA een historisch zetelverlies leed. Ook toen de sociaaldemocraten slechts negen zetels hadden, wierp Asscher zich volgens Arib op als oppositieleider. "U bent een meester in het debat. Doet alles uit het hoofd, zelfs zonder spiekbriefje. Iedereen probeerde u dat na te doen. De weinige momenten dat onze minister-president echt uit balans leek, stond u aan de interruptiemicrofoon."
Asscher stopte in januari als lijsttrekker. In zijn partij was discussie over zijn positie ontstaan, omdat hij in het kabinet Rutte-II als minister van Sociale Zaken signalen miste van grote problemen met de kinderopvangtoeslag. "Politiek betekent verantwoordelijkheid nemen. En in uw geval nam u die verantwoordelijkheid." Asscher stapt dan uit de politiek, maar Arib is "ervan overtuigd dat u behouden blijft voor het landsbelang. Eigenlijk is dat geen wens, maar een opdracht", zegt de Kamervoorzitter.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PRO Amsterdam en D66 moeten zo snel mogelijk beginnen met onderhandelingen voor een coalitie voor het Amsterdamse stadsbestuur. Dat adviseert verkenner Hendrik Jan Biemond maandag in een verslag van de twee gespreksrondes die hij vorige week met verschillende partijen heeft gevoerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ali B heeft op de laatste dag van zijn zedenzaak aan het gerechtshof gevraagd hem vrij te spreken van verkrachting en aanranding. In zijn laatste woord stelde de rapper met klem dat hij "nooit iemand heeft gedwongen" of iets zonder toestemming heeft gedaan.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Breda schiet opvanginstantie COA te hulp met een tijdelijke noodopvang voor maximaal vijfhonderd asielzoekers. De opvang wordt ingericht in evenementenlocatie Breepark, aan de rand van de Brabantse stad.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
2 uur geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
3 uur geleden