Argentinië zonder Messi en coach groepswinnaar in Copa América
MIAMI (ANP) - Argentinië heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de kwartfinales van de Copa América. De titelverdediger, die al zeker was van kwalificatie voor de knock-outfase, won in Miami het laatste groepsduel met 2-0 van Peru.
Lautaro Martínez tekende na rust voor beide Argentijnse treffers. Leandro Paredes miste bij een 1-0-stand een strafschop namens Argentinië.
Sterspeler Lionel Messi kwam niet in actie in Florida door spierklachten in zijn rechterbeen. Bondscoach Lionel Scaloni miste het duel door een schorsing, omdat hij zijn team na de rust van het openingsduel met Canada te laat het veld op had laten komen. Assistent Walter Samuel zat op de bank voor het duel met Peru.
Canada
De andere groepswedstrijd tussen Canada en Chili eindigde in 0-0. De Chilenen speelden ruim een uur met tien man, nadat Gabriel Suazo in de 27e minuut een tweede gele kaart had gekregen.
Argentinië is met 9 punten uit drie duels groepswinnaar. Nummer 2 Canada plaatste zich met 4 punten eveneens voor de kwartfinales. Chili en Peru zijn uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
14 uur geleden