Argentinië wint van Brazilië in een door rellen overschaduwd duel
RIO DE JANEIRO (ANP) - In een door rellen overschaduwde WK-kwalificatiewedstrijd heeft Argentinië de Brazilianen in eigen huis verslagen. In het Maracanã-stadion in Rio de Janeiro wonnen de Argentijnse voetballers met 1-0. Nicolas Otamendi maakte in de 63e minuut het enige doelpunt.
De wedstrijd begon een half uur later dan gepland vanwege ongeregeldheden op de tribunes. Tijdens de volksliederen raakten Argentijnse en Braziliaanse fans slaags met elkaar. Er werd daarna met stoelen gegooid naar agenten die hard optraden.
Lionel Messi en zijn medespelers probeerden de Argentijnse fans tot kalmte te manen. De Argentijnse sterspeler was na afloop boos over het optreden van de politie. "We zagen hoe mensen met stokken werden geslagen door de politie. Dat was niet oké. Er zaten ook familieleden van spelers op de tribune. We zijn naar de kleedkamer gegaan. Dat was het beste om de rust terug te brengen, maar dit had ook in een tragedie kunnen eindigen."
'Historische dingen'
Ook de Braziliaanse aanvoerder Marquinhos maakte zich druk over wat er op de tribunes gebeurde. "We waren bezorgd over de families en de vrouwen en kinderen op de tribunes. We zagen dat de paniek groot was. Op het veld hadden we niet helemaal door wat er gebeurde, maar het was een angstige situatie."
Ondanks de onrust keerden de spelers terug op het veld. Tijdens de wedstrijd bleef de sfeer beladen. Zeker in de eerste helft creëerden beide ploegen weinig kansen. Na de rust kreeg Brazilië via Raphinha een mogelijkheid, maar Argentinië wist uiteindelijk te scoren. De thuisploeg beëindigde het duel met tien man, nadat Joelinton in de 81e minuut met een rode kaart van het veld werd gestuurd. De Brazilianen leden tegen Argentinië de derde nederlaag in de kwalificatiereeks voor het WK in 2026. Eerder ging de ploeg onderuit tegen Colombia en Uruguay. Brazilië staat nu zesde in de tussenstand met 7 punten uit zes wedstrijden. De Argentijnen gaan aan de leiding. "In deze groep gebeuren historische dingen. Vandaag is dat denk ik niet het belangrijkste, maar het was een mooie overwinning", zei Messi.
Uruguay staat tweede in de poule na de 3-0-zege op Bolivia. Colombia was met 1-0 te sterk voor Paraguay.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
7 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
9 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
9 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
11 uur geleden