Argentinië wint van Brazilië in een door rellen overschaduwd duel
RIO DE JANEIRO (ANP) - In een door rellen overschaduwde WK-kwalificatiewedstrijd heeft Argentinië de Brazilianen in eigen huis verslagen. In het Maracanã-stadion in Rio de Janeiro wonnen de Argentijnse voetballers met 1-0. Nicolas Otamendi maakte in de 63e minuut het enige doelpunt.
De wedstrijd begon een half uur later dan gepland vanwege ongeregeldheden op de tribunes. Tijdens de volksliederen raakten Argentijnse en Braziliaanse fans slaags met elkaar. Er werd daarna met stoelen gegooid naar agenten die hard optraden.
Lionel Messi en zijn medespelers probeerden de Argentijnse fans tot kalmte te manen. De Argentijnse sterspeler was na afloop boos over het optreden van de politie. "We zagen hoe mensen met stokken werden geslagen door de politie. Dat was niet oké. Er zaten ook familieleden van spelers op de tribune. We zijn naar de kleedkamer gegaan. Dat was het beste om de rust terug te brengen, maar dit had ook in een tragedie kunnen eindigen."
'Historische dingen'
Ook de Braziliaanse aanvoerder Marquinhos maakte zich druk over wat er op de tribunes gebeurde. "We waren bezorgd over de families en de vrouwen en kinderen op de tribunes. We zagen dat de paniek groot was. Op het veld hadden we niet helemaal door wat er gebeurde, maar het was een angstige situatie."
Ondanks de onrust keerden de spelers terug op het veld. Tijdens de wedstrijd bleef de sfeer beladen. Zeker in de eerste helft creëerden beide ploegen weinig kansen. Na de rust kreeg Brazilië via Raphinha een mogelijkheid, maar Argentinië wist uiteindelijk te scoren. De thuisploeg beëindigde het duel met tien man, nadat Joelinton in de 81e minuut met een rode kaart van het veld werd gestuurd. De Brazilianen leden tegen Argentinië de derde nederlaag in de kwalificatiereeks voor het WK in 2026. Eerder ging de ploeg onderuit tegen Colombia en Uruguay. Brazilië staat nu zesde in de tussenstand met 7 punten uit zes wedstrijden. De Argentijnen gaan aan de leiding. "In deze groep gebeuren historische dingen. Vandaag is dat denk ik niet het belangrijkste, maar het was een mooie overwinning", zei Messi.
Uruguay staat tweede in de poule na de 3-0-zege op Bolivia. Colombia was met 1-0 te sterk voor Paraguay.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
20 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
20 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
23 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
23 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
23 uur geleden